Žinios. Panevėžio miesto savivaldybės taryba šiandien bandys paskirti Etikos komisijos pirmininką

Po Alytuje kilusio gaisro prezidentas Gitanas Nausėda šiandien rengia susitikimą su atsakingų institucijų vadovais ekstremalių situacijų ir krizių valdymo problemoms aptarti. Prezidento vertinimu, siaučiant gaisrui ir kilus pavojui žmonių sveikatai, labiausiai trūko sisteminio pasirengimo reaguoti į susidariusią ekstremalią situaciją bei sklandaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba šiandien bandys paskirti Etikos komisijos pirmininką ir taip išvengti savivaldybei gresiančio tiesioginio valdymo. Spalio pradžioje Vyriausybė nusprendė duoti mėnesį Panevėžio ir Širvintų rajono savivaldybėms, kad šios paskirtų Etikos komisijų pirmininkus.

Šiandien Jungtinės Karalystės Parlamente bus bandoma vėl balsuoti dėl pirmalaikių rinkimų datos. Konservatorių premjerui Borisui Johnsonui nepavyko išsireikalauti pirmalaikių rinkimų gruodžio 12-ąją įprastu būdu, todėl bus bandoma paskirti tokius rinkimus paprasta Bendruomenių rūmų balsų dauguma. Savo ruožtu opozicija turi kiek kitokių planų dėl šių rinkimų ir dėl tikslios jų datos.

Kalifornijos valstijoje, kur dėl didelių miškų ir krūmynų gaisrų paskelbta nepaprastoji padėtis, vienas tokių gaisrų įsiplieskė netoli Los Andželo. Dėl šio gaisro teko evakuoti kelis prabangius rajonus. Savo namus turėjo palikti garsus aktorius ir politikas Arnoldas Schwarzeneggeris ir krepšinio žvaigždė LeBronas Jamesas. Dėl itin smarkių karštų ir sausų sezoninių vėjų, miškų ir krūmynų gaisrai privertė evakuoti šimtus tūkstančių Kalifornijos gyventojų.

Išradingumo nestokojantis Kroatijos provincijos gyventojas sugalvojo originalų būdą kaip pritraukti daugiau lankytojų į savo sodybą – dabar ten stovės pasilinksminimams skirtas lėktuvas.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.