Laba diena, Lietuva. Kas slypi po Lietuvos organizuotų sirgalių grupių žinute „liks banai – neliks mūsų“?

Žemės mokesčiui sumokėti – trys savaitės. Artėja terminas gyventojams mokėti žemės mokesčius: kas turi juos mokėti? To klausiame VMI mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės. Jos teigimu, žemės savininkų yra daugiau nei milijonas, tačiau mokesčių mokėtojų, kurie gaus deklaracijas – daugiau kaip 700 tūkst. Šis skirtumas priklauso nuo savivaldybės, kurioje yra turima žemė.

ES sutiko dar sykį pavėlinti „Brexitą“. Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus nuomone, tokiu būdu ES yra priversta demonstruoti ramybę, ir Didžiajai Britanijai parodyti norą įsiklausyti į JK valdžios norus. Bet ar tikrai nebebus derimasi dėl susitarimo teksto, kaip deklaruoja ES, lieka neaišku.

Vienam kapui – viena žvakė. Prekybininkų paskaičiavimais, kiekvienas žmogus, besiruošiantis Vėlinėms, įsigija maždaug dešimt žvakių – skaičiuojama, kad per metus iš Lietuvos galėtų būti išvežama maždaug 40 traukinių vagonų su panaudotomis žvakėmis. Už ekologiją pasisakantys visuomenininkai skatina tausoti gamtą ir taupyti pinigus – statyti po vieną žvakę ant kapo. Kokia artėjančio mirusiųjų minėjimo nuotaikomis gyvenančių žmonių nuomonė apie tai?

„Islamo valstybės“ lyderio žūtis. Per specialią JAV operaciją Šiaurės vakarų Sirijoje nukautas grupuotės „Islamo valstybės“ lyderis Abu Bakr al-Baghdadis – ši žinia netruko apskrieti žiniasklaidos priemonių visame pasaulyje, nepaisant to, jog gandai apie jo žūtį sklandė ir anksčiau. Pats Donaldas Trumpas apie tai pranešė gan intriguojančia „Twitter“ žinute. Apie tai kalbamės su užsienio naujienų redaktoriumi Aurimu Piečiukaičiu.

Sporto naujienos. Įvairių sporto sričių aistruoliai susivienijo vienam tikslui – protestui prieš draudimus palaikyti komandą. Greičiausiai stebėdami ne vienerias rungtynes pastebėjote, kad tam tikrose vietose tribūnose – tuščia. Kas slypi po Lietuvos organizuotų sirgalių grupių žinute „liks banai – neliks mūsų“, klausiame sporto žurnalisto Mariaus Andrijausko.

Medikų problemos politikams ne naujiena. Medikai vis garsiau pradeda kalbėti apie patiriamas problemas, nuolatinį spaudimą, pervargimą darbe – praėjusią savaitę iš gyvenimo pasitraukus jaunam medikui, buvo surengta speciali akcija atkreipti dėmesį į medikų problemas. Reportaže kalbiname Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Astą Kubilienę, kuri neslepia, jog dirbama gydytoja ir pati yra susidūrusi su spaudimu.

Psichologinis teroras darbe. Psichologiniai iššūkiai darbe – ne vien medikų darbo kasdienybė. Ką turi žinoti darbdavys ir darbuotojas apie teisinę šių iššūkių pusę, pasakoja advokatas Justas Vilys. Jo teigimu, darbdavys, organizuodamas darbą, paskirstydamas darbo krūvį, nustatydamas vidaus taisykles privalo užtikrinti, kad ir tarpusavyje darbuotojams nebūtų sudarytos sąlygos užgaulioti vieniems kitų.

Kauno Ąžuolyno tvarkymo darbai. Lapkritį Kauno Ąžuolyne planuojama pradėti darbus – bus tvarkoma medžių laja, nukirstos sausos šakos, kai kurių ąžuolų drevėse planuojama įrengti priešgaisrinę signalizaciją. Specialų planą parengę gamtos fondo specialistai šeštadienį kauniečiams pristatė būsimus darbus ir surengė ekskursiją. Beveik kiekvieną ąžuolą – o jų Ąžuolyne auga daugiau kaip 700 –apžiūrėjęs arboristas Renaldas Žilinskas sako, jog darbo bus daug.

Šokio operos premjera. Nacionaliniame operos ir baleto teatre šį savaitgalį pristatyta neįprasta premjera – šokio opera „Amžinybė ir viena diena“. Muziką jai parašė lietuvių kompozitorė Rita Mačiliūnaitė, o šokį ir vaizdą kūrė spektaklio idėjos autorius, žymus Izraelio choreografas Itzikas Galili. Lietuvos kritikai po spektaklio pasidalino savo mintimis ir neapipylė spektaklio vien tik ovacijomis.

Koburgo miestas Vokietijoje mini 200 valdovų princo Alberto ir karalienės Viktorijos gimimo metines. Galingiausia XXI amžiaus moteris karalienė Viktorija kartu su vyru princu Albertu vaikštinėja Bavarijos gatvėmis – šiuos antrininkus 200 poros gimimo metinių proga pasamdė Koburgas. Panašiai pora atrodė ir tikrieji valdovai, vaikščiodami šiame mieste. Pažvelgti į Koburgo gatves, atkūrusias daugiau nei 100 metų senumo istoriją, kviečiame ir jus.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga. Naujausias žinias ir tendencijas pristato Simona Vasiliauskaitė.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau