Žinios. Kalifornijoje paskelbta nepaprastoji padėtis: beveik 200 tūkst. evakuoti, milijonas žmonių neturi elektros

Dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje premjeras Saulius Skvernelis šaukia Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdį. Aplinkos, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrai pristatys su gaisro padariniais susijusių tyrimų rezultatus. Taip pat bus tariamasi, kaip šalinti trumpalaikius ir ilgalaikius taršos padarinius, kaip atlyginti ūkininkams patirtus nuostolius.

Seimo komitetai šią savaitę toliau svarstys kitų metų biudžeto projektą. Seimas ir Vyriausybė turės rasti kompromisą, nes per biudžeto pateikimą parlamentarai pritarė siūlymams, kurie didina išlaidas, tačiau atmetė beveik visus naujus siūlymus dėl mokesčių, kurie į biudžetą atneštų papildomų pajamų. Dalis valdančiųjų frakcijų narių nepritarė Nekilnojamojo turto bei Automobilių taršos mokesčiams ir grąžino juos Vyriausybei tobulinti.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šiandien šalies parlamentui turėtų pateikti pasiūlymą rengti išankstinius rinkimus. Premjeras, žadėjęs, kad „Brexitas“ „žūtbūt“ įvyks spalio 31-ąją, dabar siekia parlamento pritarimo rinkimams gruodžio 12-ąją.

Argentinos prezidento rinkimus jau pirmajame rate laimėjo centro kairiųjų peronistų kandidatas, teisės profesorius Alberto Fernández. Suskaičiavus beveik visus balsus matyti, kad jis užsitikrino daugiau nei reikalingi 45 procentai ir įveikė dabartinį šalies vadovą konservatorių Mauricio Macri, kuris pripažino pralaimėjimą ir pasveikino varžovą su pergale.

Kalifornijoje siaučiant miškų gaisrams, visoje valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis. Gaisrams plisti padeda stiprūs vėjai. Maždaug 180 000 gyventojų valstijos šiaurėje įsakyta palikti namus. Žmonėms išvykstant, keliuose nusidriekė automobilių eilės. Milijonas žmonių neturi elektros. Tai didžiausias elektros energijos tiekimo sutrikimas valstijos istorijoje.

Artėjant Visų Šventųjų dienai, Lenkijos sostinėje Varšuvoje benamiai per septintus metus rengiamą akciją kapinėse tvarko nežinomus kapus. Jie ragina ir kitus kapinių lankytojus nepraeiti pro šalį ir aptvarkyti bevardžius kapus.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau