Žinios. Vijūnėlės „dvaro“ savininkai už patirtus nuostolius ketina prisiteisti pusantro milijono eurų

Dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje premjeras Saulius Skvernelis šaukia Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdį. Aplinkos, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrai pristatys su gaisro padariniais susijusių tyrimų rezultatus. Taip pat bus tariamasi, kaip šalinti trumpalaikius ir ilgalaikius taršos padarinius, kaip atlyginti ūkininkams patirtus nuostolius.

Kauno teismas skelbs, ar priteisti nugriauto vadinamojo Vijūnėlės dvaro savininkams žalą iš valstybės. Druskininkuose stovėjusio namo savininkai Zina ir Žilvinas Poviloniai namo vertę, jo griovimo išlaidas bei patirtus išgyvenimus įvertino daugiau nei pusantro milijono eurų suma.

Sėkme Vokietijos Tiuringijos žemės rinkimuose džiaugiasi kairieji ir kraštutinė dešinė, o vadinamas tradicines centro partijas rinkėjai toliau baudžia. Daugiausiai balsų gavo Kairiųjų partija ir tai pirmas kartas nuo Berlyno sienos griūties, kai žemės rinkimus Vokietijoje laimėjo buvę komunistai.

Aukcione Paryžiuje už 24 milijonus eurų parduotas ankstyvojo italų renesanso meistro Čimabujės paveikslas pavadinimu „Pasityčiojimas iš Kristaus“. XIII amžiaus šedevras ilgus metus kabojo virš viryklės vienos 90-metės prancūzės namuose, kol netyčia jį pamatęs meno žinovas pasiūlė moteriai kreiptis į ekspertus ir įvertinti kūrinį. Iki tol kūrinio savininkė darbą laikė nevertinga religine ikona.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.