Žinios. Už paveikslą iš virtuvės – 24 mln. eurų: aukcione parduotas žymusis „Pasityčiojimas iš Kristaus“

Dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje premjeras Saulius Skvernelis šaukia Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdį. Aplinkos, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrai pristatys su gaisro padariniais susijusių tyrimų rezultatus. Taip pat bus tariamasi, kaip šalinti trumpalaikius ir ilgalaikius taršos padarinius, kaip atlyginti ūkininkams patirtus nuostolius.

Kauno teismas skelbs, ar priteisti nugriauto vadinamojo Vijūnėlės dvaro savininkams žalą iš valstybės. Druskininkuose stovėjusio namo savininkai Zina ir Žilvinas Poviloniai namo vertę, jo griovimo išlaidas bei patirtus išgyvenimus įvertino daugiau nei pusantro milijono eurų suma.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šiandien šalies parlamentui turėtų pateikti pasiūlymą rengti išankstinius rinkimus. Premjeras, žadėjęs, kad „Brexitas“ „žūtbūt“ įvyks spalio 31-ąją, dabar siekia parlamento pritarimo rinkimams gruodžio 12-ąją.

Artėjant Visų Šventųjų dienai, Lenkijos sostinėje Varšuvoje benamiai per septintus metus rengiamą akciją kapinėse tvarko nežinomus kapus. Jie ragina ir kitus kapinių lankytojus nepraeiti pro šalį ir aptvarkyti bevardžius kapus.

Aukcione Paryžiuje už 24 milijonus eurų parduotas ankstyvojo italų renesanso meistro Čimabujės paveikslas pavadinimu „Pasityčiojimas iš Kristaus“. XIII amžiaus šedevras ilgus metus kabojo virš viryklės vienos 90-metės prancūzės namuose, kol netyčia jį pamatęs meno žinovas pasiūlė moteriai kreiptis į ekspertus ir įvertinti kūrinį. Iki tol kūrinio savininkė darbą laikė nevertinga religine ikona.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.