Žinios. Kvepia reforma: popiežius svarstys, ar tam tikromis aplinkybėmis bus atsisakyta celibato

Per specialią Jungtinių Valstijų operaciją šiaurės vakarų Sirijoje nukautas ieškomiausias pasaulio nusikaltėlis, teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ lyderis Abu Bakras al Bagdadis. Ilgai slapstęsis džihadistų lyderis žuvo per amerikiečių reidą Idlibo provincijoje. Tą per ką tik pasibaigusį specialų pareiškimą patvirtino Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

Artėjant žiemai, vis daugiau vairuotojų į autoservisus užsuka pakeisti padangų, o kelininkai skaičiuoja tūkstančius tonų druskos atsargų. Technikos darbas magistraliniuose ir krašto keliuose nuo šiol bus organizuojamas mobiliąja programėle.

Senstant visuomenei ir kasmet didėjant socialinių paslaugų poreikiui, steigiami grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyventų dar galintys savimi pasirūpinti senjorai ar protinę negalią turintys darbingo amžiaus asmenys. Taip siekiama atlaisvinti globos namus nuolatinės slaugos reikalaujantiems asmenims. Savivaldybių, kurioms ir bus perduota grupinių gyvenimo namų priežiūra, atstovai sako, kad pertvarka – pačiu laiku, bet ateityje tai gali tapti sunkia finansine našta.

Savaitgalį vykusi „Maisto banko” akcija, pasak jos rengėjų, nustebino rezultatu – sulaukta didžiausio iki šiol aukojusiųjų aktyvumo. Paaukota 146 tūkst. kartų. Tai 3 proc. daugiau nei pavasarį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje. Akcijoje dalyvavę žmonės paaukojo maisto už 465 tūkst. eurų. Daugiausia surinkta mėsos konservų, makaronų, kruopų, cukraus ir aliejaus. „Maisto banko“ akcijos metu surinktas maistas turėtų pasiekti apie 60 tūkst. mažas pajamas turinčių žmonių.

Vokietijoje kraštutiniai dešinieji tikisi suduoti skaudų smūgį kanclerės Angelos Merkel krikščionims demokratams per rinkimus Tiuringijos žemėje. Rinkėjai šiandien renka naują šio rytų Vokietijos regiono valdžią. Pergalė prognozuojama populiariems dabartiniams valdantiesiems – kairiųjų partijai.

Vatikane baigėsi kelias savaites trukęs sinodas dėl Amazonės, per kurį svarstyti išskirtiniai iššūkiai, su kuriais Katalikų bažnyčia susiduria šiame Pietų Amerikos regione. Paragintas daugumos sinode dalyvavusių vyskupų, popiežius iki metų pabaigos priims sprendimą, ar tam tikromis aplinkybėmis leisti kunigams nesilaikyti celibato, taip sulaužant tūkstantmetį bažnyčios reikalavimą.

Pajūrio savivaldybės jau planuoja, ką veiks su joms perduotais švyturiais. Nidos, Juodkrantės ir Šventosios švyturius norima atverti lankytojams. Tikimasi, kad jau kitą vasarą į apylinkes bus galima pažvelgti iš keliasdešimties metrų aukščio.

Tarptautiniame Rygos kino festivalyje geriausiu vaidybiniu filmu išrinktas Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“. Tai jau antrasis šio filmo įvertinimas, prieš mėnesį jis pelnė pagrindinį prizą Atėnų kino festivalyje. Tai debiutinis Karolio Kaupinio ilgametražis vaidybinis filmas, pasakojantis apie paskutiniuosius pokario metus Lietuvoje.

Kaunas atsisveikina su senais troleibusais. Savanorių prospektas šiandien virto didžiausia gatvės meno galerija. Jos eksponatai – beveik pusšimtis senų „Škoda“ troleibusų, kuriuos visus metus skirtingais piešiniais spalvino menininkai. Gatvės meno kūrėjai iš Lietuvos ir užsienio kiekvieną savaitgalį įgyvendindavo naujas idėjas. Iš viso gatvės meno kūriniais tapo aštuonios dešimtys senųjų „Škoda“ troleibusų.

Sportas. Orai.