Žinios. Kalifornija skendi ugnies liepsnose – 2 milijonai gyventojų gali likti be elektros

Vilniuje, Antakalnio kapinėse, šią popietę palaidotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Po keletą dešimtmečių trukusių paieškų, šios išskirtiinės partizaninio judėjimo asmenybės palaikai rasti birželį, Našlaičių kapinėse, vos už 38 metrų nuo tos vietos, kur aptikti ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai

Akciją „Ne psichologiniam smurtui“ surengę medikai ėmė garsiau kalbėti apie patiriamas problemas – nuolatinį spaudimą, pervargimą. Gydytojai sako, kad dažnai rezidentus žemina jų vadovai ar sudaro nepalankius grafikus. Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad tariasi su medikais, kaip palengvtinti jų darbą, bet darbo krūvius keisti gali tik pačios gydymo įstaigos.

Į Rusiją parskrido Jungtinėse Valstijose nuteista rusų agentė Marija Butina. Namo ji grįžo po pusantrų metų kalėjimo bausmės, kurią gavo už tai, kad veikė kaip neregistruota užsienio Vyriausybės agentė.

Ugniagesiai malšina Kalifornijoje siaučiančius gaisrus. Liepsnos sunaikino kelias dešimtis pastatų ir privertė apie 50 tūkstančių gyventojų palikti savo namus. Siaučiant gaisrui šiame regione uždarytos mokyklos ir pagrindinis greitkelis. Su liepsnomis kovoja apie daugiau nei tūkstantis ugniagesių, jiems iš oro padeda specialūs lėktuvai ir sraigtasparniai.

Pakruojo rajono Linkuvos gyventojai skundžiasi turintys nuolat kęsti smarvę dėl miestelį beveik iš visų pusių supančių gyvulininkystės ūkių. Sužinoję, kad ruošiamasi statyti dar vieną didžiulį kompleksą, žmonės prašo pagalbos. Į naujos fermos statybas investavęs verslininkas planų atsisakyti neketina, mat gautos tarnybų išvados jo verslo plėtrai palankios.

Šiąnakt atšaukiamas vasaros laikas – laikrodžiai bus pasukami viena valanda atgal. Europos Komisija siūlo sezoninio laiko kaitaliojimo atsisakyti, tačiau valstybės narės neapsisprendžia, ar palaikyti šią iniciatyvą.