Žinios. Šiandien bus palaidotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas

Šiandien popietę bus palaidotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Po keletą dešimtmečių trukusių paieškų, šios išskirtinės partizaninio judėjimo asmenybės palaikai rasti birželį, Našlaičių kapinėse, vos už 38 metrų nuo tos vietos, kur aptikti ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai.

Baigta į rusų kalbą versti Sausio 13-osios byla. Daugiau nei 700 lapų nuosprendis bus perduotas nuteistiesiems susipažinti. Jei nebus procesinių kliūčių, Sausio 13-osios bylą dar šiemet tikimasi perduoti apeliacinės instancijos teismui. Dėl nusikaltimų žmoniškumui ir dalyvavimo sovietų agresijoje sausio 13-ąją iš viso nuteisti 67 Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai. Jiems skirtos įkalinimo bausmės nuo ketverių iki keturiolikos metų, daugiausiai už akių.

Per savaitgalį pagrindinės Jungtinės Karalystės politinės jėgos turėtų apsispręsti, ar jos priims premjero Boriso Johnsono iššūkį rengti pirmalaikius rinkimus jau gruodžio vidurį. Nuo šio sprendimo priklausys ir Europos Sąjungos šalių nuomonė, kokios trukmės „Brexito“ atidėjimą reikia suteikti Jungtinei Karalystei.

Šiąnakt atšaukiamas vasaros laikas – laikrodžiai bus pasukami viena valanda atgal. Europos Komisija siūlo sezoninio laiko kaitaliojimo atsisakyti, tačiau valstybės narės neapsisprendžia, ar palaikyti šią iniciatyvą.

Ugniagesiai malšina Kalifornijoje siaučiančius gaisrus. Liepsnos sunaikino kelias dešimtis pastatų ir privertė apie 50 tūkstančių gyventojų palikti savo namus. Siaučiant gaisrui šiame regione uždarytos mokyklos ir pagrindinis greitkelis. Su liepsnomis kovoja apie daugiau nei tūkstantis ugniagesių, jiems iš oro padeda specialūs lėktuvai ir sraigtasparniai.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 4-ojo turo rungtynėse namie 70:56 įveikė Vilerbano „Asvel“ klubą iš Prancūzijos. Tai buvo antra iš keturių Kauno klubo pergalė šių metų Eurolygoje. Kitą trečiadienį kauniečiai vėl savo arenoje žais su Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda.

Orai.