Kultūros diena. Per 226-erius VDA gyvavimo metus rektore buvo išrinkta moteris – menininkė Ieva Skauronė

Vilniaus dailės akademijoje pokyčiai – darbą pradeda nauja rektorė. Išrinkta gegužės pabaigoje, vakar naująja Vilniaus dailės akademijos rektore inauguruota docentė Ieva Skauronė. Ji – pirmoji moteris rektorė šioje aukštojo mokslo įstaigoje per daugiau nei 200 metų istoriją.

Česlovo Lukensko videoprojekcijų, tekstų ir objektų paroda „Kliedesių terminalas“. Vieno ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio tarpdisciplinio meno atstovų retrospektyvinėje parodoje – temų, meninių įvaizdžių įvairovė su subtiliai įpintu sarkazmu ir saviironija. Ekspoziciją sudaro net penkios dalys: nuo inkubacinio kūrybos strategijų laikotarpio iki neįgyvendintų projektų.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre premjera – šokio opera „Amžinybė ir viena diena“. Kas atsitinka, kai susijungia poezija, muzika ir šokis? Menininkas Itzikas Galilis sako, kad atsakymus žiūrovai ras jo pastatytoje šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“. Choras, operos solistai ir baleto artistai scenoje kartu kuria vientisą paveikslą, kur viskas susipynę, kur vieni papildo kitus.

Taip pat laidoje – pokalbis su prozininke, dramaturge, poete Vaiva Grainytė. Moteris papasakos apie knygą „Gorilos archyvai“ ir „Metų knygos rinkimus“.

Pabaigoje – tradicinis siužetas iš užsienio. Škotijoje šią savaitę skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos, Škotijos gyventojai klausėsi pasakojimų apie Lietuvą, susipažino su Lietuvos dokumentiniu kinu, bendravo su Lietuvos kultūros ir akademinio pasaulio atstovais.

Ved. Gerūta Griniūtė.