Žinios. Europos Sąjungos šalys iš principo pritarė „Brexito“ atidėjimui

Šventojo Ignoto bažnyčioje šiandien atsisveikinama su partizanu, kariu savanoriu, Antanu Kraujeliu–Siaubūnu. Paskutiniojo Aukštaitijos partizano palaikai rasti praėjusį birželį. Artimieji sako, kad laidotuvės – ir palengvėjimas, ir džiaugsmas. Po daugybės metų bus išpildytas partizanui duotas pažadas tinkamai jį palaidoti. Antanas Kraujelis–Siaubūnas rytoj bus palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinių vietoje, kurioje laidojami Lietuvos kariuomenės karininkai.

Gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užgesintas. Apie tai pranešęs Alytaus meras sako, kad ekstremalioji situacija Alytuje ir rajone – dar neatšaukiama. Maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė, kad gaisro paveiktose teritorijose – užterštas pienas, dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją. Ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti.

Europos Sąjungos šalys pranešė, kad iš principo pritarė „Brexito“ atidėjimui, tačiau kuriam laikui jis bus atidėtas, paaiškės kitos savaitės pradžioje. Sprendimas priimtas šiandien po ambasadorių susitikimo su vyriausiuoju „Brexito“ derybininku Micheliu Barnier. Šis sprendimas turėtų padėti Jungtinės Karalystės premjerui Borisui Johnsonui įtikinti parlamento narius šaukti pirmalaikius rinkimus gruodį.

Dėl milžiniškų gaisrų Kalifornijos valstijoje evakuota apie 50 tūkstančių žmonių. Didžiausi gaisrai, kurių suvaldyta vos keli procentai, artėja prie antro pagal dydį JAV miesto – Los Andželo. Mažiausiai 500 ugniagesių gesina daugiau kaip pusseptinto tūkstančio hektarų degantį plotą.

Vilniuje – protestas dėl miškų kirtimo. Visuomenininkai reikalauja nacionalinio susitarimo dėl miškų kirtimų. Anot jų, ypač skaudu, kai plynas laukas lieka vietoj saugomomis vadinamų girių. Aplinkos ministras sako, kad visai sustabdyti kirtimų miške neįmanoma, bet miškų plotą esą ketinama didinti.

„Draugystės žygis“. Trijų Vilniaus mokyklų moksleiviai kartu leidosi į „Draugystės žygį“. Tarp moksleivių – ir turintys specialiųjų poreikių. Mokytojai sako, kad toks bendradarbiavimas svarbus ir leidžia geriau pažinti vieniems kitus ir pritapti visuomenėje.

Labdaringa moliūgų šventė Šiauliuose. Šiauliai pasipuošė beveik tūkstančiu šviečiančių moliūgų. Miesto tradicija tapusioje šventėje kviesta aukoti kilniam tikslui – nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams. Prie akcijos prisidėjo daugelis miesto ugdymo įstaigų – jos kelias dienas gamino moliūgų žibintus.

Orai. Studijoje – meteorologė Ieva Malūnavičiūtė, žadanti šiltą savaitgalį.

Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau