Žinios. Visuomenininkai Vilniuje surengė teatralizuotą protesto akciją dėl medžių kirtimo

LRT.lt

2019.10.25 16:21

Po ilgos ir kontroversiškos kovos su liepsnomis Alytaus meras Nerijus Cesiulis skelbia pabaigą – po 10 dienų gaisras galiausiai užgesintas. „Ne prieš 3 dienas, kaip kažkas sakė, o paskui dar kartą žurnalistams pakartojo. O tik dabar. Vyrai iš laimės dainuoja. O aš ant borto sėdžiu. Diena lyg ir švęsti, džiaugtis. Bet kai pagalvoji, koks brudas mūsų plaučiuose dabar, kokias daržoves iš kiemo valgysim... tik vaikus ir žmoną stipriau apkabinti norisi“, – kaip jau tapo įprasta feisbuke atvirauja meras.

Šiandien Šventojo Ignoto bažnyčioje iškilmingai šarvojamas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Šios išskirtinės asmenybės partizaniniame judėjime palaikai našlaičių kapinėse rasti birželį, už maždaug 40 metrų nuo pernai rastų Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų. Kraujelis buvo paskutinis partizanas žuvęs su ginklu.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius žada, kad skolos advokatams už valstybės teikiamą nemokamą teisinę pagalbą bus sumokėtos iki kitos savaitės vidurio. „Šiuo metu skola siekia apie 440 tūkst. eurų, viskas yra suplanuota, kada tie mokėjimai įvyks. Šią savaitę buvo rezervuoti pinigai. Kai pinigus rezervuoji, negali tą pačią dieną jų sumokėti, yra procedūra, bet kitos savaitės viduryje tikrai skola bus visiškai sumokėta“, – penktadienį BNS sakė E. Jankevičius.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba skelbia, kad ortopedine įranga prekiaujančios įmonės, įtariama, pasisavino milijoną eurų Valstybinės ligonių kasos lėšų. Ligonių kasa paskelbė stabdanti naujų užsakymų priėmimą ir apmokėjimą šioms įmonėms. Nustatyta, kad penkios įmonės nuo praėjusių metų pradžios neva pagamintą ortopedinę įrangą su suklastotais dokumentais pateikdavo Valstybinei ligonių kasai. Plačiau siužete: „FNTT kratos ortopedine įranga prekiaujančiose įmonėse: jos įtariamos pasisavinusios 1 mln. eurų“.

Visuomenininkai Vilniuje surengė teatralizuotą protesto akciją dėl medžių kirtimo. Jie reikalauja paskelbti moratoriumą miškų kirtimams visose šalies „Natura 2000” teritorijose, kol bus tinkamai įgyvendinta ES „Buveinių“ direktyva, skubiai stabdyti kirtimus Punios šile, inicijuoti teisės aktų peržiūrą, siekiant numatyti skubias ir būtinas ilgalaikės miško ekosistemos apsaugą.

Penktadienį Europos Sąjungos šalių ambasadoriai nusprendė atidėti sprendimą leisti Jungtinei Karalystei pratęsti „Brexito“ derybas, praneša „Sky News“. JK premjeras Borisas Johnsonas prašė ES leisti nukelti „Brexitą“, kuris turėtų vykti spalio 31-ąją. Premjeras nusprendė šalies parlamentą spausti surengti pirmalaikius rinkimus.

Dėl milžiniškų gaisrų Kalifornijos valstijoje evakuota apie 50 000 žmonių. Didžiausi gaisrai, kurių suvaldyta vos keli procentai, artėja prie antro pagal dydį Jungtinių Valstijų miesto - Los Andželo. Mažiausiai 500 ugniagesių gesina daugiau kaip pusseptinto tūkstančio hektarų degantį plotą.

Trijų Vilniaus mokyklų moksleiviai kartu leidosi į „Draugystės žygį“. Tarp moksleivių – ir turintys specialiųjų poreikių. Mokytojai sako, kad toks bendradarbiavimas svarbus, leidžia vieniems kitus geriau pažinti ir pritapti visuomenėje.

Lietuvoje išmesti, niekam nereikalingi šunys namus randa pas suomius. Šie ne tik sumoka šimtus eurų už gyvūno paruošimą kelionei, bet ir pakeičia jų gyvenimus. Savanoriai sako, jei ne suomių pagalba, beglobiai šunys greičiausiai būtų numarinami, nes gyvūnų globos įstaigos – perpildytos.

Paskutinę vasaros dieną Berlyno zoologijos sode gimusios pandos jau paaugo ir gerokai sustiprėjo. Šiuo metu mažyliai jau sveria po pustrečio kilogramo. Berlyno zoolgoijos sodas nusprendė pagaminti jiems naują guolį – lovą.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau