Ryto garsai. Kuo Lietuvai svarbi Antano Kraujelio asmenybė ir kaip jam pavyko partizaninėse kovose dalyvauti net 17 metų?

Ryto garsai

2019.10.25 06:30

Ryto garsai. Kuo Lietuvai svarbi Antano Kraujelio asmenybė ir kaip jam pavyko partizaninėse kovose dalyvauti net 17 metų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jau turbūt daugelis žino, kad šiandien Konstitucijos diena. Nuo šio rugsėjo kiekvienas asmuo turi teisę pats kreiptis į Konstitucinį Teismą. Mūsų studijoje – Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Teigiama, kad labiausiai dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje kenčia Miklusėnų gyventojai. Giedrė Trapikaitė domisi, kaip jie saugojosi taršos ir ar, lokalizavus gaisrą, grįžta į įprastą gyvenimą?

Šiandien Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje bus galima atsisveikinti su partizanu Antanu Kraujeliu-Siaubūnu. Ilgiausiai sovietų okupacijai besipriešinusio partizano palaikai rytoj bus palaidoti sostinės Antakalnio kapinių Karininkų kalnelyje. Kuo Lietuvai svarbi ši asmenybė ir kaip jam pavyko partizaninėse kovose dalyvauti net septyniolika metų, pasakoja istorikė Ramona Staveckaitė-Notari.

Lietuvoje ant skurdo ribos gyvena kas penkta šeima. Siekdamas prisidėti prie skurdo mažinimo šalyje „Maisto bankas“ pradeda jau tradicine tapusią rudeninę akciją – jos metu bus siekiama surinkti kuo daugiau paramos maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams.

Su kokiomis grėsmėmis vaikai susiduria internete?

Lietuvos nacionalinis muziejus specialiomis ekskursijomis pasitiko, šalies archeologų motina vadinamos, Rimutės Rimantienės, 99-erių metų gimtadienį. Kartu muziejus pradeda rengti šimtmečiui skirtą parodą.

Alytaus gaisras supriešino centrinę valdžią ir Alytaus miestą. Kol džiaugiamasi Alytaus miesto mero drąsa ir komunikacija, kritikos strėlės lekia centrinei valdžiai dėl pavėluotos reakcijos į šią nelaimę.

Vedėja Rūta Kupetytė, redaktorė Aušra Jūraitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.