Labas rytas, Lietuva II d. Andrius Kaniava: teatras neturi išliekamosios vertės, tačiau prisiminti spektaklius padeda muzika

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie individualius konstitucinius skundus. Studijoje Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Minima Konstitucijos diena ir šiandien situacija tokia, kaip sako pašnekovas, kokią buvo galima spėti dar rugsėjį, kai buvo pradėtas šis projektas. Beveik 30 skundų, dėl kurių buvo kreiptasi į Konstitucinį Teismą.

Rubrikoje „Rytas su muzika“ vieši bardas, muzikos kūrėjas ir atlikėjas Andrius Kaniava. Jis pristato naująjį koncertą, kuriam ruošėsi netrumpą laiką – „Naktis teatre“. Andrius sako: „Kyla klausimas, kodėl naktis, o ne, pavyzdžiui, vakaras? Atsakymas – paprastas!“ O jį ir kitus įdomius dalykus sužinosite reportaže.

Šešėlių teatras. Šešėlių teatro istorijos pradžia – prieš kelis tūkstančius metų Senovės Kinijoje. Imperatorių, gedintį mirusios žmonos, į gyvenimą grąžino dvariškių sukurta miniatiūra apie jo sutuoktinę. Vaidinimas už širmos žvakių šviesoje sujaudino valdovą iki širdies gelmių ir grąžino jam norą gyventi. Tai viena seniausių teatro rūšių, gyvuojanti iki šių dienų. Susipažinkite su šešėlių teatro kūrėjomis.

Įdomybės iš pasaulio: Esekso ūkyje – tūkstančiai moliūgų. Moliūgų paklausa išauga prieš Heloviną. Kasmet pastebimos moliūgų mados. Anot augintojų, šiemet populiaru dažyti moliūgus.

„Kino naujienos“: nors sinoptikai žada gražų orą už lango, į kino teatrų sales šią savaitę kviečia net 6 juostos.

„Aš esu Leonardo“, rež. J. G. Lambert: Leonardo da Vinčio gyvenimo pradžia nežadėjo nieko gero: vaikas buvo nesantuokinis. Laimė, ūgtelėjęs berniukas persikėlė gyventi pas tėvą. Būtent tuomet ir atsiskleidė pirmieji Leonardo talentai, kuriuos pastebėjęs tėvas ėmė rimtai rūpintis sūnaus išsilavinimu.

„Kusama“, rež. H. Lenz: žirnelių karaliene tituluojama Jajoi Kusama – žinomiausia Japonijos menininkė. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai.

„Piktadarės istorija 2“, rež. J. Ronning: Prieš penkerius metus pasaulis išvydo „Miegančiosios gražuolės“ interpretaciją, pristatytą burtininkės akimis ir žiūrovus nukėlusią ten, kur nebuvo įžengęs joks mirtingasis.

„Zombių žemė: kontrolinis šūvis“, rež. R. Fleischer: Nuo pirmosios dalies praėjo dešimt metų. Drovus studentas Kolumbas, savo mėgstamų sausainių „Twinkies“ ieškantis Talahasis ir į Los Andželo pramogų parką nuvykti svajojančios sesutės Vičita bei Mažoji Rokė jau tapo savotiška šeima, kuriai nesvetimos dramos.

„Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“, rež. G. Maidatchevsky: Elniukas Ailo, prižiūrimas motinos, tik mokosi žengti pirmuosius žingsnius Laplandijos sniegynuose. Nutolęs nuo bandos jis turės perbristi sraunias upes, įveikti snieguotus kaimynus ir nepakliūti plėšrūnams į nasrus.

„PLAYMOBIL filmas“, rež. L. DiSalvo: Jaunesnysis Marlos broliukas Čarlis galėtų ištisas dienas praleisti tarp žaislų, savo susikurtame fantazijų pasaulyje.

Spaudos apžvalga: Audra Avižiūtė pristato svarbiausias ir aktualijas šio ryto portalų ir dienraščių naujienas. Ryto žaidimas ir „Labas rytas, Lietuva“ komanda atsisveikina iki rytdienos. Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau