Žinios. Atogrąžų drugeliai Kaune: visą parą drėkinamuose inkubatoriuose snaudžia apie 100 drugių lėliukių

Seimui pateiktas kitų metų biudžetas piktina mokytojus. Jų atlyginimams kelti numatyta perpus mažiau, nei žadėta. Lapkritį streikuoti žada Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, o prieš metus protestavę kitos profsąjungos nariai sako apsispręsiantys po kelių savaičių.

Europos sąjungos lyderiai gali būti sukviesti į dar vieną neplanuotą vadovų tarybą, skirtą „Brexito“, tiksliau dar vieno jo atidėjimo, klausimui. Bet taip atsitiktų tik tuo atveju, jei tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui nepavyktų šio klausimo išspręsti telefonu. Savo ruožtu pačioje Jungtinėje Karalystėje vis labiau linkstama į pirmalaikius rinkimus.

Gaisrai Kalifornijoje. Į šiaurę nuo Los Andželo greitai plintant miško gaisrui evakuojame maždaug 50 000 gyventojų. Gaisras Santa Klaritoje, maždaug 65 km į šiaurę nuo Los Andželo, dėl stipraus vėjo išdegino daugiau nei 2 000 hektarų plotą. Dėl gaisro uždaryti keliai.

Atogrąžų drugeliai Kaune. Iš Didžiosios Britanijos, drugelių fermos, į Botanikos sodą Kaune atvežtos drugių lėliukės laikomos inkubatoriuje. Jų čia - apie 100. Inkubatoriuje maždaug 28 laipsniai šilumos, oras čia drėkinamas visą parą.

Susitikimas su lėlių teatro kūrėju. Duda Paiva į Vilnių atvyko iš Japonijos. Jo scenos partnerės – lėlės – tilpo viename lagamine. Vakuuminiuose maišuose, kruopščiai apvyniotos, kad niekas jų, skraidinamų per pusę pasaulio, nepažeistų. Vilniuje menininkas rengia mokymus Vizualiojo teatro dirbtuvėse. Vizualinis teatras – tai praeitame amžiuje atsiradęs terminas, kuriuo apibūdinamas ne literatūrinis, o asociatyvus, vaizdais grįstas teatras.

Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.