Žinios. Šiandien bus iškilmingai pašarvotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas

Šiandien bus iškilmingai pašarvotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Šios išskirtinės asmenybės partizaniniame judėjime palaikai rasti birželį. Kraujelis buvo paskutinis partizanas žuvęs su ginklu. Rytoj jis bus palaidotas Antakalnio kapinėse.

Šiandien ir rytoj šalyje vyks „Maisto banko“ akcija, per kurią savanoriai parduotuvėse prašys pirkėjų skurdžiai gyvenantiems žmonėms nupirkti maisto produktų. Organizatoriai pastebi, kad dažniausiai aukojama makaronų, kruopų ir aliejaus, tačiau, pasak jų, nepasiturintieji labiausiai stokoja baltymų turtingo maisto, todėl šįkart dažniau bus prašoma aukoti mėsos, žuvies ar ankštinių konservų.

Vidurdienį prie Seimo rūmų visuomenininkai rengia protesto akciją dėl medžių kirtimo giriose. Teatralizuotu mitingu „Girios ateina į Vilnių“ siekiama atkreipti valdžios dėmesį didelius medžių kirtimus Šimonių, Punios, Labanoro, Žaliosios ir kitose Lietuvos giriose. Žvėrių, medžių, mitinių būtybių kaukėmis pasipuošę žmonės surengs procesiją Gedimino prospektu Kudirkos aikštės link. Organizatoriai sako, kad pagrindinis akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą ir girias.

Elektriniai oro taksi. Du jau spėję išgarsėti vokiečių startuoliai, kuriantys naujausios kartos elektrinius oro taksi, jau veržiasi į Azijos rinkas, nes būtent Azijoje yra didžiausi pasaulio miestai ir ten, vokiečių inžinierių nuomone, turėtų prasidėti pasaulinė mobilumo revoliucija, pakelsianti keleivius į orą.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau