Žinios. Vidurdienį rengiama protesto akcija „Girios ateina į Vilnių“: taip siekiama atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą ir girias

Šiandien bus iškilmingai pašarvotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Šios išskirtinės asmenybės partizaniniame judėjime palaikai rasti birželį. Kraujelis buvo paskutinis partizanas žuvęs su ginklu. Rytoj jis bus palaidotas Antakalnio kapinėse.

Vidurdienį prie Seimo rūmų visuomenininkai rengia protesto akciją dėl medžių kirtimo giriose. Teatralizuotu mitingu „Girios ateina į Vilnių“ siekiama atkreipti valdžios dėmesį didelius medžių kirtimus Šimonių, Punios, Labanoro, Žaliosios ir kitose Lietuvos giriose. Žvėrių, medžių, mitinių būtybių kaukėmis pasipuošę žmonės surengs procesiją Gedimino prospektu Kudirkos aikštės link. Organizatoriai sako, kad pagrindinis akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą ir girias.

Šiandien ir rytoj šalyje vyks „Maisto banko“ akcija, per kurią savanoriai parduotuvėse prašys pirkėjų skurdžiai gyvenantiems žmonėms nupirkti maisto produktų. Organizatoriai pastebi, kad dažniausiai aukojama makaronų, kruopų ir aliejaus, tačiau, pasak jų, nepasiturintieji labiausiai stokoja baltymų turtingo maisto, todėl šįkart dažniau bus prašoma aukoti mėsos, žuvies ar ankštinių konservų.

Atogrąžų drugeliai Kaune. Iš Didžiosios Britanijos, drugelių fermos, į Botanikos sodą Kaune atvežtos drugių lėliukės laikomos inkubatoriuje. Jų čia - apie 100. Inkubatoriuje maždaug 28 laipsniai šilumos, oras čia drėkinamas visą parą.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.