Žinios. Elektrinių oro taksi kūrėjai: jau prasideda mobilumo revoliucija, pakelsianti keleivius į orą

Seimui pateiktas kitų metų biudžetas piktina mokytojus. Jų atlyginimams kelti numatyta perpus mažiau, nei žadėta. Lapkritį streikuoti žada Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, o prieš metus protestavę kitos profsąjungos nariai sako apsispręsiantys po kelių savaičių.

Šiandien ir rytoj šalyje vyks „Maisto banko“ akcija, per kurią savanoriai parduotuvėse prašys pirkėjų skurdžiai gyvenantiems žmonėms nupirkti maisto produktų. Organizatoriai pastebi, kad dažniausiai aukojama makaronų, kruopų ir aliejaus, tačiau, pasak jų, nepasiturintieji labiausiai stokoja baltymų turtingo maisto, todėl šįkart dažniau bus prašoma aukoti mėsos, žuvies ar ankštinių konservų.

Gaisrai Kalifornijoje. Į šiaurę nuo Los Andželo greitai plintant miško gaisrui evakuojame maždaug 50 000 gyventojų. Gaisras Santa Klaritoje, maždaug 65 km į šiaurę nuo Los Andželo, dėl stipraus vėjo išdegino daugiau nei 2 000 hektarų plotą. Dėl gaisro uždaryti keliai.

Susitikimas su lėlių teatro kūrėju. Duda Paiva į Vilnių atvyko iš Japonijos. Jo scenos partnerės – lėlės – tilpo viename lagamine. Vakuuminiuose maišuose, kruopščiai apvyniotos, kad niekas jų, skraidinamų per pusę pasaulio, nepažeistų. Vilniuje menininkas rengia mokymus Vizualiojo teatro dirbtuvėse. Vizualinis teatras – tai praeitame amžiuje atsiradęs terminas, kuriuo apibūdinamas ne literatūrinis, o asociatyvus, vaizdais grįstas teatras.

Elektriniai oro taksi. Du jau spėję išgarsėti vokiečių startuoliai, kuriantys naujausios kartos elektrinius oro taksi, jau veržiasi į Azijos rinkas, nes būtent Azijoje yra didžiausi pasaulio miestai ir ten, vokiečių inžinierių nuomone, turėtų prasidėti pasaulinė mobilumo revoliucija, pakelsianti keleivius į orą.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.