Žinios. Labdaringoje moliūgų šventėje kviesta aukoti kilniam tikslui – nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams

Šiandien bus iškilmingai pašarvotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Šios išskirtinės asmenybės partizaniniame judėjime palaikai rasti birželį. Kraujelis buvo paskutinis partizanas žuvęs su ginklu. Rytoj jis bus palaidotas Antakalnio kapinėse.

Europos sąjungos lyderiai gali būti sukviesti į dar vieną neplanuotą vadovų tarybą, skirtą „Brexito“, tiksliau dar vieno jo atidėjimo, klausimui. Bet taip atsitiktų tik tuo atveju, jei tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui nepavyktų šio klausimo išspręsti telefonu. Savo ruožtu pačioje Jungtinėje Karalystėje vis labiau linkstama į pirmalaikius rinkimus.

Vidurdienį prie Seimo rūmų visuomenininkai rengia protesto akciją dėl medžių kirtimo giriose. Teatralizuotu mitingu „Girios ateina į Vilnių“ siekiama atkreipti valdžios dėmesį didelius medžių kirtimus Šimonių, Punios, Labanoro, Žaliosios ir kitose Lietuvos giriose. Žvėrių, medžių, mitinių būtybių kaukėmis pasipuošę žmonės surengs procesiją Gedimino prospektu Kudirkos aikštės link. Organizatoriai sako, kad pagrindinis akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą ir girias.

Šiauliai pasipuošė beveik tūkstančiu šviečiančių moliūgų. Miesto tradicija tapusioje šventėje kviesta aukoti kilniam tikslui – nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams. Prie akcijos prisidėjo daugelis miesto ugdymo įstaigų – jos kelias dienas gamino moliūgų žibintus.

Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.