Žinios. VDU Botanikos sode ritasi atogrąžų drugiai – ryškiaspalviai niūrų rudenį pakelia lankytojų nuotaiką

Per ekologinę nelaimę, kai kilo gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje, dėl oro taršos į medikus kreipėsi apie 20 gyventojų. Medikų pagalbos prireikė ir keturiems ugniagesiams. Trys iš jų pervargo, vienas įsidrėskė koją, todėl paskiepytas nuo stabligės.

Šiandien „Dienos temoje“ Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Gydytojai skaičiuoja, kad gripo ir peršalimo ligų gydymas valstybės biudžetui kasmet kainuoja maždaug 25 milijonus eurų. Ir sergamumas, ir mirštamumas nuo gripo mažėtų, jei daugiau žmonių Lietuvoje nuo jo pasiskiepytų, tačiau tai padaro tik dešimtadalis visuomenės.

Vyriausybės sprendimas padidinti komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčio koeficientą skatina vežėjus ieškoti alternatyvų – steigti antrines įmones kaimyninėse šalyse arba veiklą perkelti į kitas valstybes, teigia Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, atlikęs 2009 metų finansų krizės aplinkybių tyrimą, siūlo šalies prezidentui Gitanui Nausėdai įvertinti Lietuvos banko vadovybės elgesį, o Generalinei prokuratūrai spręsti, ar ji nepažeidė įstatymo, vengdama bendradarbiauti su Seimo tyrėjais.

Ispanijoje perlaidojamas diktatorius Francisco Franco. Iš didingo paties Franco statyto „Kritusiųjų Slėnio“ paminklo autokrato palaikai perkeliami į kuklesnes kapines, kur palaidota jo žmona. Franco režimo aukos ir kairiųjų vyriausybė sako, kad taip atstatomas istorinis teisingumas, bet diktatoriaus artimieji bei rėmėjai perlaidojimą vadina politinio populiarumo vaikymusi prieš artėjančius rinkimus.

NATO valstybių gynybos ministrams renkantis Briuselyje, Pentagono vadovas interviu pabrėžė, kad Turkija pasirinko netinkamą kryptį, pradėdama įsiveržimą į Siriją ir veiksmus derindama su Rusija.

Vladimiras Putinas Sočyje priima daugiau nei 40 Afrikos šalių lyderius. Antrą dieną vykstančiame viršūnių susitikime, Rusijos vadovas pabrėžia pasiruošęs prekybą su Afrikos valstybėmis per artimiausius penkerius metus padvigubinti, nors, kaip prekybos partnerė Rusija atsilieka nuo Europos Sąjungos ar Jungtinių Valstijų.

Prezidentas Gitanas Nausėda per vizitą Japonijoje pagerbė žydus gelbėjusio japonų diplomato atminimą. Šalies vadovas apsilankė Sugiharos memorialiniame muziejuje. Nausėdos apsilankymo garbei atidengta Sugiharai skirta atminimo lenta.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode ritasi atogrąžų drugiai. Sodo darbuotojai sako, kad paroda itin lankoma, nes niūrų rudenį ryškiaspalviai drugeliai pakelia nuotaiką.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau