„Labas rytas, Lietuva“ II d. Menininkas poeziją supynė su fotografija: pristatyta knyga „Radiniai, sidabro dulkės ir kitos gėlės“

Poezijos ir fotografijos sintezė – naujoje menininko Roko Pralgausko knygoje. Koks rytas be knygos? Būtent su ja prasideda ir rytas, ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-oji dalis. Menininkas R. Pralgauskas neseniai išleido kūrinį pavadinimu „Radiniai, sidabro dulkės ir kitos gėlės“. Autorius sako, kad jis norėjo abstraktaus, poetiško, tačiau knygos turinį atspindinčio pavadinimo. Išsirinkti pavadinimą menininkui, panašu, pavyko puikiai, o kaip jam pavyks išsirinkti ir padeklamuoti savo kurtą eilėraštį?

Izraelyje atkasta bizantiška šventovė. Tęskime laidą su vaizdo siužetu iš Izraelio. Čia atkasta bizantiška šventovė. Manoma, kad ji statyta 6-ajame amžiuje ir yra skirta nežinomam kankiniui.

Debiutinis Rūtos Loop albumas. Kiek vėliau – šiek tiek muzikos: kviečiame pasiklausyti Rūtos Loop. Debiutinį albumą įrašiusi mergina po pasirodymo sako, kad ši daina – apie individualybę, o visas kūrinių rinkinys – naujas skyrius jos gyvenime. O čia – daug įvairovės: Rūta nusprendė nebeklausyti kitų nuomonių, tad visas albumas srūva tiesiogiai iš jos.

Lietuvių komanda ruošiasi dalyvavimui pasaulinėse robotikos varžybose. Dar viena įdomi žinia. Šiandien lietuvių komanda iš „Robotikos mokyklos“ Dubajuje dalyvauja pasaulinėse robotikos žaidynėse „First Global“. Varžybomis siekiama jaunus žmones skatinti ieškoti ateities sprendimų pasauliniams iššūkiams. Tiesa, kol kas robotas komandos dar nepasiekė, nes... oro linijos jį pametė. Tad komandai linkime sėkmės laukiant jo, atvykstančio į Dubajų, o dabar – reportažas apie komandos pasiruošimą.

Iš Vilniaus šurmulio – į tykią sodų bendriją. O štai rubrikoje „Jaukūs namai“ – sodo namelio pokyčiai. Namų židinyje besikūrenanti ugnis – viena iš Onos ir Adomo kažkada turėtų svajonių, o šiandien – jauki kasdienybė. Sutuoktiniai trečius metus gyvena ten, kur rado daugiau gamtos ir saviraiškos – iš Vilniaus šurmulio išsikraustė į netoliese esančią sodų bendriją. Atradimų čia netrūksta, šypsosi Ona.

Laidos pabaigoje – tradicinė trumpa spaudos apžvalga (šįkart ji – su Modestu Naudžiumi), konkursas žiūrovams su Aiste Plaipaite ir dar šiek tiek muzikos.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau