Žinios. Nacionalinis saugumas – skylėtas: nėra kur dėti milijonus kainavusių serverių, nes patalpos jiems – dar neparuoštos

Naujas LRT tyrimas. Stringa svarbiausi projektai, turintys apsaugoti Lietuvos valstybines institucijas nuo kibernetinių grėsmių. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, greičiausiai Lietuvos radijo ir televizijos centre bus palikti sandėliuoti milijonus kainavę serveriai, skirti vienam iš valstybės kuriamų duomenų centrų. Serverių nėra kur dėti, nes duomenų centrų patalpas turėjusi įrengti Krašto apsaugos ministerija tokios atsakomybės kratosi. Tai ne tik kelia riziką, kad bus įšaldyti milijonai eurų, bet ir kyla grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, su saugumo iššūkiais susiduria ir kitas – saugaus valstybės duomenų perdavimo tinklas.

Neeilinis Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdis. Seimo Sveikatos reikalų komitetas rengia neeilinį posėdį dėl žmonių sveikatai padarytos žalos per gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje. Kviečiami nacionalinių ir regioninių sveikatos tarnybų, nuo gaisro nukentėjusių bendruomenių atstovai ir medikai. Ketinama aiškintis, kokį pavojų alytiškių sveikatai galėjo sukelti teršalai iš gaisravietės ir ar įvairios tarnybos padarė viską, kad apsaugotų žmones. Pasak Alytaus mero, iš viso ligoninėje buvo atsidūrę keturi gaisrą gesinę ugniagesiai.

Senos padangos – vis dar galinčios praversti, tačiau neperdirbamos. Milžiniškas kiekis vis dar smilkstančių padangų Alytuje atvėrė ir kitą problemą – antrinis jų panaudojimas, kuris galėtų užkirsti kelią jų kaupimui, nevyksta. Perdirbtos padangos galėtų būti panaudotos kelių tiesimui, tačiau to daryti nebus galima tol, kol valdžia nepakeis galiojančio kelių tiesimo reglamento.

Verslo aplinkos reitinge – rekordinė Lietuvos pozicija. Verslo aplinką vertinančiame Pasaulio banko „Doing Business“ reitinge Lietuva per metus pakilo trimis pozicijomis į 11 vietą tarp 190 valstybių. Tai iki šiol aukščiausia šalies pozicija. Lietuva vėl pralenkė Estiją bei Latviją ir tarp Europos Sąjungos valstybių nusileidžia tik Danijai, Jungtinei Karalystei ir Švedijai.

Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia Felikso Bajoro kūrybos vakarą. Vokalinės muzikos koncertui repetuojamos kūrinių, sukurtų pastaraisiais metais ir prieš penkiasdešimtmetį, premjeros.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.