Žinios. Iš milžiniško nacionalinio memorialo – į privačias kapines: Ispanija ketina perlaidoti diktatorių Franco

Neeilinis Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdis. Seimo Sveikatos reikalų komitetas rengia neeilinį posėdį dėl žmonių sveikatai padarytos žalos per gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje. Kviečiami nacionalinių ir regioninių sveikatos tarnybų, nuo gaisro nukentėjusių bendruomenių atstovai ir medikai. Ketinama aiškintis, kokį pavojų alytiškių sveikatai galėjo sukelti teršalai iš gaisravietės ir ar įvairios tarnybos padarė viską, kad apsaugotų žmones. Pasak Alytaus mero, iš viso ligoninėje buvo atsidūrę keturi gaisrą gesinę ugniagesiai.

Krizės tyrimo išvados. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, atlikęs prieš dešimtmetį buvusios krizės aplinkybių tyrimą, šiandien ketina patvirtinti galutines išvadas ir rekomendacijas. Pasak tyrėjų, krizę sukėlė bankai, o Lietuvos bankas neužtikrino tinkamos jų priežiūros.

Dar viena pedagogų profsąjunga svarsto rengti streiką. Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiandien aptars, kaip valdžia įgyvendina jos reikalavimus gerinti darbo sąlygas. Pasak A. Navicko, Švietimo ministerija yra pateikusi kompromisinius siūlymus, bet jiems nepritarus profsąjunga svarstytų streikuoti. Reikalaujama taisyti etatinio mokytojų apmokėjimo modelį, patvirtinti švietimo darbuotojų algų kėlimo programą, mažinti mokinių skaičių klasėse.

Diktatoriaus Franco palaikų perkėlimas. Šiandien Ispanijoje bus žengtas reikšmingas žingsnis, bandant išspręsti ilgametės Francisko Franco diktatūros palikimą. Po beveik 50 m. trukusių kairiųjų Ispanijos vyriausybių pastangų šiandien generolo Franco palaikai turėtų būti perkelti iš milžiniško nacionalinio memorialo į privačias kapines, kur palaidota jo šeima.

Orai.

Sportas. FIBA Čempionų lygoje „Neptūnas“ namuose 75:89 pralaimėjo Dižono krepšininkams, „Lietkabelis“ išvykoje – 70:76 – Manresos „Baxi“, o Europos taurės turnyre žaidžiantis „Rytas“ 81:91 – Bursos „Tofas“ klubui.

Įpusėjo UEFA Čempionų lygos grupių varžybos.

ATP turnyro Bazelyje favoritas, šveicaras Rogeris Federeris, pateko į ketvirtfinalį, šiandien dėl vietos jame žais ir Ričardas Berankis.

Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau