Žinios. Verslo aplinkos reitinge – rekordinė Lietuvos pozicija: aplenkėme kaimynus ir didžiąją dalį Europos Sąjungos šalių

Naujas LRT tyrimas. Stringa svarbiausi projektai, turintys apsaugoti Lietuvos valstybines institucijas nuo kibernetinių grėsmių. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, greičiausiai Lietuvos radijo ir televizijos centre bus palikti sandėliuoti milijonus kainavę serveriai, skirti vienam iš valstybės kuriamų duomenų centrų. Serverių nėra kur dėti, nes duomenų centrų patalpas turėjusi įrengti Krašto apsaugos ministerija tokios atsakomybės kratosi. Tai ne tik kelia riziką, kad bus įšaldyti milijonai eurų, bet ir kyla grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, su saugumo iššūkiais susiduria ir kitas – saugaus valstybės duomenų perdavimo tinklas.

Dar viena pedagogų profsąjunga svarsto rengti streiką. Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiandien aptars, kaip valdžia įgyvendina jos reikalavimus gerinti darbo sąlygas. Pasak A. Navicko, Švietimo ministerija yra pateikusi kompromisinius siūlymus, bet jiems nepritarus profsąjunga svarstytų streikuoti. Reikalaujama taisyti etatinio mokytojų apmokėjimo modelį, patvirtinti švietimo darbuotojų algų kėlimo programą, mažinti mokinių skaičių klasėse.

Verslo aplinkos reitinge – rekordinė Lietuvos pozicija. Verslo aplinką vertinančiame Pasaulio banko „Doing Business“ reitinge Lietuva per metus pakilo trimis pozicijomis į 11 vietą tarp 190 valstybių. Tai iki šiol aukščiausia šalies pozicija. Lietuva vėl pralenkė Estiją bei Latviją ir tarp Europos Sąjungos valstybių nusileidžia tik Danijai, Jungtinei Karalystei ir Švedijai.

Tokijo automobilių parodoje – ir vandeniliu varomo sedano pristatymas. Duris atvėrusi Tokijo automobilių paroda pirmiausia demonstruoja naujausius japonų automobilius. Tai ir naujas vandeniliu varomas „Toyota“ sedanas, ir Europoje nelabai žinomi itin kompaktiški elektromobiliukai, skirti senstantiems Japonijos gyventojams ir siauroms miestų gatvelėms.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau