„Labas rytas, Lietuva“ I d. Prieš pasaulinės robotikos varžybas – nesklandumai: oro linijos pametė lietuvių robotą

Spalio 24-oji, Tarptautinė klimato kaitos diena. „Labas rytas, Lietuva“ komanda šį ketvirtadienį žiūrovams paruošė:

Svarbiausios ir aktualiausios ryto žinios. Aistė Plaipaitė pristato naujienas:

Naujas LRT tyrimas. Stringa svarbiausi projektai, turintys apsaugoti Lietuvos valstybines institucijas nuo kibernetinių grėsmių.

Verslo aplinkos reitinge – rekordinė Lietuvos pozicija.

Senos padangos – vis dar galinčios praversti, tačiau neperdirbamos.

Spaudos apžvalga: Modestas Naudžius pristato svarbiausias ir aktualijas šio ryto portalų ir dienraščių naujienas.

Šiandien lietuvių komanda iš „Robotikos mokyklos“ Dubajuje dalyvauja pasaulinėse robotikos žaidynėse „First Global“. Varžybomis siekiama jaunus žmones skatinti ieškoti ateities sprendimų pasauliniams iššūkiams. Tiesa, kol kas robotas komandos dar nepasiekė, nes... oro linijos jį pametė. Tad komandai linkime sėkmės laukiant jo, atvykstančio į Dubajų, o dabar – reportažas apie komandos pasiruošimą.

Rubrikoje „Jaukūs namai“ – sodo namelio pokyčiai. Namų židinyje besikūrenanti ugnis – viena iš Onos ir Adomo kažkada turėtų svajonių, o šiandien – jauki kasdienybė. Sutuoktiniai trečius metus gyvena ten, kur rado daugiau gamtos ir saviraiškos – iš Vilniaus šurmulio išsikraustė į netoliese esančią sodų bendriją. Atradimų čia netrūksta, šypsosi Ona. Su vyru naujų namų pradėję ieškoti, kai tapo sudėtinga su trimis gyvūnais išsitekti vieno kambario bute.

Orų prognozės. Studijoje Vida Ralienė, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. Sinoptikė sako, kad netrukus reikės traukti šiltesnius drabužius. Labai bjauru nebus, bet tikrai pajusime šaltuką. Šiltas oras po truputį traukiasi iš Lietuvos, penktadienį ir šeštadienį dar bus jauku, tačiau nuo sekmadienio pajusime tradicinę spalio temperatūrą.

Rubrikoje „Margas pasaulis“: San Paule – įspūdingas grafitis. Tikimasi, kad jis didžiausias gatvės meno kūrinys. Grafitis apima daugiau nei 10 000 kvadratinių metrų. Grafičiu siekiama atkreipti dėmesį į vandenynų apsaugą.

Mokslininkai skatinami grįžti į Lietuvą. Šį rytą studijoje vieši Agnė Petrošiūtė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė ir Paulius Yamin Slotkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkas, kurie plačiau pasakoja apie mokslo, išradimų, inžinerijos pasaulį Lietuvoje. Kokios perspektyvos ir galimybės? Su kuo dažniausiai susiduria čia bandymus ir tyrimus norintys pradėti mokslo atstovai, išradėjai? Apie tai ir dar daugiau – pokalbis studijoje.

„Kalendorius“: Nidos švyturys pradėjo veikti 1874-aisiais. Tuomet jis buvo 27 metrų aukščio, sumūrytas iš raudonų plytų ant kiek daugiau nei 50 metrų aukščio Urbo kalno. Atsitraukdami vokiečių kariai 1944 metais švyturį, kaip strateginį objektą, susprogdino. 1945-aisiais iškilo jau betoninis, cilindro formos statinys. Jo aukštis 29,3 m. Švyturys siunčia baltos šviesos signalus, kurie matomi jūroje už 41 km. 2016 m. pabaigoje švyturyje sumontuoti trys dideli šviesos diodų žibintai: du skleidžia žybsinčios šviesos signalus į jūros pusę, vienas mažesnis – į marių pusę.

Dar viena spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi ir pirmosios dalies pabaiga. Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau