Kultūros diena. Irinos Peleckienės paroda „Illumine“: stiklas ir šviesa, kalbantys apie sąmonę ir išsilaisvinimą

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Privatūs ir valstybės interesai, kuriant tvarų plėtros procesą: kaip prie to prisidės Kultūros ministerijos steigiama Architektūros taryba? Ar tai efektyvu, ar nešvaistome savo potencialo veltui, užuot stiprinę jau esamas institucijas, ar nesidubliuos institucinės funkcijos – šie klausimai lieka neatsakyti. Kultūros ministerija atsisakė komentuoti naujosios tarybos steigimą.

Irinos Peleckienės paroda „Illumine“: stiklas ir šviesa, kalbantys apie sąmonę ir išsilaisvinimą. „Stiklas kaip materija yra neatsiejama nuo šviesos, kuri atskleidžia jo optines charakteristikas. Bet šįkart man labiau rūpėjo vidinis procesas, artimas magiškajam alchemijos sąmonės ir materijos ėjimui išvien“, – teigia stiklo menininkė I. Pelekckienė, kurios naujausi darbai eksponuojami parodoje „Illumine“.

Muziejų užkulisiai – kas nusprendžia, ką muziejuje ras lankytojas? Ar žinojote, kad kiekvienas muziejus, veikiantis Lietuvoje, iš tikrųjų yra veikiantis ir visame pasaulyje? Tai reiškia, kad parodų turinį sudaro globalios reikšmės informacija, pateikiama pagal naujausius eksponavimo standartus. Tačiau kaip išrenkama konkreti tema parodai? Kas nusprendžia, ką muziejuje ras lankytojas? Atsakymai – reportaže.

Taip pat laidoje – pokalbis su menininku Aidu Bareikiu. Meno galerijoje „Vartai“ parodą „Omeny“ pristatęs kūrėjas papasakos ir apie gyvenimą bei kūrybą Niujorke.

Ved. Gerūta Griniūtė.