Žinios. Atsistatydinti klaidas pripažinusią Tamašunienę skatina beveik 30 tūkst. žmonių, tačiau to daryti ji neketina

Gaisras Alytuje: ministrė pripažino klaidas, bet atsistatydinti neketina. Vidaus reikalų ministrė sako prisiimanti atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimą klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia iš Alytaus miesto ir rajono, surinko per 27 tūkst. parašų, ragindami ministrę atsistatydinti. Ar reikšti ministrei interpeliaciją, ketina svarstyti ir Seimo opozicija.

Vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė šiandien ir „Dienos temoje“, „Panoramoje“.

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Ekstremalioji padėtis mieste ir rajone neatšaukta, gyventojai raginami nelaikyti naminių gyvūnų lauke, nešerti jų žole.

Ramūnas Karbauskis skaičiuoja. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis suskaičiavo, kad valdantieji turi daugumą Seime ir nors parlamento valdyba, anot jo, „yra opozicijos“, per biudžeto priėmimą dauguma esą matysis labai ryškiai. Bet kas vakar sužlugdė balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo, susirinkusi koalicijos taryba kaltų esą neieškojo. Premjeras paramos biudžetui, sako, galintis ieškoti tarp opozicinių frakcijų bei mišrioje grupėje, ir grasina išlaidų mažinimu, jei nebus pritarta naujiems mokesčiams.

Prezidentės kritika. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida. Anot jos, taip gerovės valstybės sukurti nepavyks. Dėl mokesčių nerimauja ir verslininkai. Jie teigia, kad baisiausia dėl nežinios ir skubotų politikų sprendimų.

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje už 40 km nuo Londono buvo rasti 39 žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, 25 m. Šiaurės Airijos gyventojas, sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, iš kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko iš Bulgarijos.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėti „Brexitą“. Po to, kai Bendruomenių rūmai iš principo pritarė „Brexito“ įstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, B. Johnsonas įstatymą „pristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėti „Brexitą“ dar kuriam laikui.

Keisis policijos vadovas. Vyriausybė nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o Vyriausybė.

Kinija kuria planą, kaip nuimti iš posto Honkongo lyderę Carrie Lam, kurios atsistatydinimo reikalauja beveik penkis mėnesius nerimstantys protestuotojai.

Žirgai parduodami mėsai. Mažėjant arklių, mėsos supirkėjai iš užsienio ėmė dairytis ir į sportinius žirgus. Lietuvoje šių gyvūnų veisimas ir priežiūra – gerokai pigesni nei Vakarų Europos šalyse. Arklius mėsai noriai perka italai, prancūzai, o iš Lietuvos jie išvežami per Lenkiją.

Sportas. Prasidėjo NBA lygos sezonas. Motociklininkas Arūnas Gelažninkas ruošiasi Dakaro raliui.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau