Žinios. Atsistatydinti klaidas pripažinusią Tamašunienę skatina beveik 30 tūkst. žmonių, tačiau to daryti ji neketina

Gaisras Alytuje: ministrė pripažino klaidas, bet atsistatydinti neketina. Vidaus reikalų ministrė sako prisiimanti atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimą klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia Alytaus miesto ir rajono, surinko per ```8788``` tūkst. parašų, ragindami ministrę atsistatydinti. Ar reikšti ministrei interpeliaciją, ketina svarstyti ir ``````113Seimo opozicija114``````.

Vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė šiandien irDienos temoje“, „Panoramoje“.

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi ``````167Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba168``````. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Ekstremalioji padėtis mieste ir rajone neatšaukta, gyventojai raginami nelaikyti naminių gyvūnų lauke, nešerti žole.

``````261Ramūnas Karbauskis262`````` skaičiuoja.Valstiečiųlyderis ``````269Ramūnas Karbauskis270`````` suskaičiavo, kad valdantieji turi daugumą Seime ir nors parlamento valdyba, anot jo, „yra opozicijos“, per biudžeto priėmimą dauguma esą matysis labai ryškiai. Bet kas vakar sužlugdė balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo, susirinkusi koalicijos taryba kaltų esą neieškojo. Premjeras paramos biudžetui, sako, galintis ieškoti tarp opozicinių frakcijų bei mišrioje grupėje, ir grasina išlaidų mažinimu, jei nebus pritarta naujiems mokesčiams.

Prezidentės kritika. Kadenciją baigusi prezidentė ``````397Dalia Grybauskaitė398`````` sako, kad ``````403mokesčių didinimas404`````` lėtėjant ekonomikai yra klaida. Anot jos, taip gerovės valstybės sukurti nepavyks. Dėl mokesčių nerimauja ir ``````435verslininkai436``````. Jie teigia, kad baisiausia dėl nežinios ir skubotų politikų sprendimų.

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje ```485486``` km nuo Londono buvo rasti ```497498``` žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, ```507508``` m. Šiaurės Airijos gyventojas, sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko Bulgarijos.

Didžiosios Britanijos premjeras ``````585Borisas Johnsonas586`````` spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėtiBrexitą“. Po to, kai ``````617Bendruomenių rūmai618`````` principo pritarėBrexitoįstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, B. Johnsonas įstatymąpristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėtiBrexitądar kuriam laikui.

Keisis policijos vadovas. Vyriausybė nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o Vyriausybė.

``````735Kinija736`````` kuria planą, kaip nuimti posto Honkongo lyderę ``````753Carrie Lam754``````, kurios atsistatydinimo reikalauja beveik penkis mėnesius nerimstantys protestuotojai.

``````771Žirgai772`````` parduodami mėsai. Mažėjant arklių, mėsos supirkėjai užsienio ėmė dairytis ir į sportinius žirgus. Lietuvoje šių gyvūnų veisimas ir priežiūragerokai pigesni nei Vakarų Europos šalyse. Arklius mėsai noriai perka italai, prancūzai, o Lietuvos jie išvežami per Lenkiją.

``````851Sportas852``````. Prasidėjo ``````855NBA856`````` lygos sezonas. Motociklininkas Arūnas Gelažninkas ruošiasi Dakaro raliui.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.