„Laba diena, Lietuva“. Tabako gaminiams – uždaros lentynos prekybos centruose, o dar geriau – specializuotos parduotuvės

Spalio 23-oji, trečiadienis. „Laba diena, Lietuva“ komanda šiandien paruošė:

Svarbiausios ir aktualiausios dienos žinios. Aistė Plaipaitė pristato naujienas:

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą;

Valdančioji koalicija nusprendė nutraukti koalicinę sutartį su partija „Tvarka ir teisingumas“;

Dalia Grybauskaitė taip pat įvertino kone pusmetį užsitęsusius ginčus Seime dėl Seimo pirmininko posto.

Ar valdantieji turi daugumą? Pokalbis studijoje su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, politologu Lauru Bieliniu. Ramūnas Karbauskis – gana ramus žmogus, tačiau vakar jį matėme visiškai kitokį. Šiandien jau kalba, kad viskas buvo tik emocijos, jau nurimta, kad koalicijoje jokio skilimo nėra. Ar iš tiesų jis tik gražiai šneka, o gal už uždarų durų bus bandoma suvesti sąskaitas? Lauro Bielinio komentaras laidoje.

Siūloma nedemonstruoti tabako gaminių. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga argumentuoja, kodėl iš prekybos centrų turėtų būti patraukti tabako gaminiai, arba bent jau stovėti ne akių lygmenyje, pačiose matomiausiose vietose. Anot jo, Europoje tai jau seniausiai priimta ir mes tiesiog atsiliekame nuo kaimynų. Šis planas turėtų būti įgyvendintas ne ilgiau kaip per keletą metų.

Palmių aliejaus nauda ir žala. Studijoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Ilona Drulytė. Seime šiandien ekspertai diskutuoja apie tai, ar galima kontroliuoti palmių aliejaus naudojimą Lietuvoje. Kokios yra jo rūšys? Kuris aliejus tinkamas ir geras naudoti, o kurio vertėtų vengti? Apie tai ir dar daugiau – pokalbis su specialiste Ilona Drulyte.

Nesiliaujantys protestai Honkonge. Žurnalistas Ignas Kinčinas pristato situaciją Honkonge. Panašu, kad protestai nesiliaus, nors ir bus pakeista Honkongo vadovė.

Gaisro padarinių gamykloje žala gamtai. Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Vaizdo įrašas su kiškiu socialiniame tinkle „Facebook“ išplito praėjusią savaitę. Pokalbis su profesoriumi Vincu Būda.

Atminimo lenta Romualdui Ozolui. Teatro gatvėje atidengta atminimo lenta politikos veikėjui R. Ozolui. Atidengimo ceremonijoje dalyvavo apie 100 žmonių. Kalbinamas vienas artimiausiu R. Ozolo bičiulių ir bendražygių – Nepriklausomybės akto signataras Egidijus Bičkauskas.

Valdančiųjų koalicijos pasitarimas. Tiesiogiai iš Seimo: valdantieji nutarė nutraukti koalicinę sutartį su partija „Tvarka ir teisingumas“, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad valdantieji daugumą Seime turi.

Gaisro Alytuje pamokos. Mykolo Romerio universiteto lektorė Renata Baniulienė sako, kad tai – viena didžiausių dešimtmečio pamokų, iš kurios pasimokyti turi ne tik valdžios atstovai, bet ir visi kiti. Kas jau įvyko? Svarbu paminėti – valstybės institucijos pritrūko lyderystės. Jos nesiėmė atsakomybės suvaldyti šiai situacijai, nors turėtų būti visai kitaip esant ekstremaliai situacijai.

Socialinių tinklų naujienos. Simona Vasiliauskaitė pristato šios dienos įdomybes internete.

Ved. Guoda Pečiulytė.