Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis: vakarykščiai balsavimai Seime dėl biudžeto nepavyko dėl emocijų

Kritika Vyriausybės siūlomiems mokesčiams. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad vakarykščiai balsavimai Seime dėl biudžeto nepavyko dėl emocijų. Anot Skvernelio, parlamentarams atmetus siūlymus didinti mokesčius, teks mažinti numatytas išlaidas. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida ir primena bolševizmo laikus.

Valdančioji koalicija nusprendė nutraukti koalicinę sutartį su partija „Tvarka ir teisingumas“. Bendradarbiavimas nutraukiamas, nes, valdančiųjų teigimu, partija šiurkščiai pažeidė koalicijos sutartį ir prarado savo frakciją Seime. Po vakar nepavykusio balsavimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo valdančiųjų partijų taryba sprendžia, ar tebeturi daugumą Seime kitų metų biudžetui priimti.

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Ekstremalioji padėtis mieste ir rajone neatšaukta, gyventojai raginami nelaikyti naminių gyvūnų lauke, nešerti jų žole.

Vidaus reikalų ministrė prisiima atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimo klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia iš Alytaus miesto ir rajono, surinko per 27 tūkst. parašų, ragindami ministrę atsistatydinti.

Šiandien „Dienos temoje“ – Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje už 40 kilometrų nuo Londono buvo rasti 39 žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, 25-erių metų Šiaurės Airijos gyventojas sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, iš kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko iš Bulgarijos.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėti „Brexitą“. Po to, kai Bendruomenių rūmai iš principo pritarė „Brexito“ įstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, Johnsonas įstatymą „pristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėti „Brexitą“ dar kuriam laikui.

Keisis policijos vadovas. Vyriausybė nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o Vyriausybė.

Vilniaus savivaldybės Istorinės atminties įamžinimo komisija pradėjo diskusijas dėl Petro Cvirkos paminklo. Nuspręsta burti kūrybinių dirbtuvių grupę, kuri vertintų vadinamąjį dekonstrukcijos kelią – skulptūra galėtų likti stovėti, bet jai būtų suteikiama nauja interpretacija. Pasak komisijos pirmininko Gedimino Jauniaus, tai dar nereiškia, kad savivaldybė linkusi palikti stovėti skulptūrą.

Kinija kuria planą, kaip nuimti iš posto Honkongo lyderę Carrie Lam, kurios atsistatydinimo reikalauja beveik penkis mėnesius nerimstantys protestuotojai.

Žirgai parduodami mėsai. Mažėjant arklių, mėsos supirkėjai iš užsienio ėmė dairytis ir į sportinius žirgus. Lietuvoje šių gyvūnų veisimas ir priežiūra – gerokai pigesni nei Vakarų Europos šalyse. Arklius mėsai noriai perka italai, prancūzai, o iš Lietuvos jie išvežami per Lenkiją.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau