Žinios. Siaubingas žmonių kontrabandos nusikaltimas Esekse – sunkvežimyje rasti 39 žmonių palaikai

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje už 40 kilometrų nuo Londono buvo rasti 39 žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, 25-erių metų Šiaurės Airijos gyventojas sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, iš kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko iš Bulgarijos.

Valdančioji koalicija nusprendė nutraukti koalicinę sutartį su partija „Tvarka ir teisingumas“. Bendradarbiavimas nutraukiamas, nes, valdančiųjų teigimu, partija šiurkščiai pažeidė koalicijos sutartį ir prarado savo frakciją Seime. Po vakar nepavykusio balsavimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo valdančiųjų partijų taryba sprendžia, ar tebeturi daugumą Seime kitų metų biudžetui priimti.

Dalia Grybauskaitė taip pat įvertino kone pusmetį užsitęsusius ginčus Seime dėl Seimo pirmininko posto. Grybauskaitė tai vadina asmeninių ambicijų karais ir sako, kad parlamentas elgiasi destruktyviai. Taip pat, anot jos, tai trukdo susitelkti svarbesniam klausimui – biudžetui.

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak Aplinkos ministro, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Vaizdo įrašas su kiškiu socialiniame tinkle „Facebook“ išplito praėjusią savaitę.

Vyriausybė pritaria siūlymui drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabaką ir jo gaminius, tačiau siūlo, kad draudimas įsigaliotų ne kitų metų gegužę, kaip buvo numatęs iniciatyvos autorius Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, o dvejais metais vėliau. Veryga tikisi, kad tai sumažintų tabako prieinamumą ir rūkymo patrauklumą tarp jaunimo.

Popiežius Pranciškus prašo pradėti dialogą tarp Čilės protestuotojų ir valdžios, kad šalyje liautųsi kruvini protestai, kuriuos kursto nepasitenkinimas socialine nelygybe. Žuvo mažiausiai 15 žmonių, daugiau nei 200 atsidūrė ligoninėse, pustrečio tūkstančio žmonių sulaikyta, nesiliauja plėšimai, padegimai, susirėmimai su saugumo pajėgomis.

Žirgai parduodami mėsai. Mažėjant arklių, mėsos supirkėjai iš užsienio ėmė dairytis ir į sportinius žirgus. Lietuvoje šių gyvūnų veisimas ir priežiūra – gerokai pigesni nei Vakarų Europos šalyse. Arklius mėsai noriai perka italai, prancūzai, o iš Lietuvos jie išvežami per Lenkiją.