Žinios. Alytuje likvidavimo klaidų neišvengta, tačiau Rita Tamašunienė atsistatydinti dėl to neketina

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida ir primena bolševizmo laikus. Anot jos, norint kurti gerovės valstybę, reikia ne atimti ir perdalyti, o sudaryti sąlygas ekonomikai vystytis ir valstybei užsidirbti. Didinti mokesčius esą verta tik esant labai giliai krizei.

Dalia Grybauskaitė taip pat įvertino kone pusmetį užsitęsusius ginčus Seime dėl Seimo pirmininko posto. Grybauskaitė tai vadina asmeninių ambicijų karais ir sako, kad parlamentas elgiasi destruktyviai. Taip pat, anot jos, tai trukdo susitelkti svarbesniam klausimui - biudžetui.

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Vaizdo įrašas su kiškiu socialiniame tinkle „Facebook“ išplito praėjusią savaitę.

Vidaus reikalų ministrė prisiima atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimo klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia iš Alytaus miesto ir rajono, surinko per 27 000 parašų, ragindami ministrę atsistatydinti.

Šiandien „Dienos temoje“ – Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Keisis Policijos vadovas. Vyriausybė nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o vyriausybė.

Krašto apsaugos ministras sako, kad iš Vakarų pusės jokių grėsmių Baltarusijai nėra. Taip Raimundas Karoblis reaguoja į kaimyninės šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos nurodymus Saugumo tarybai ir Gynybos ministerijai pateikti planą, kaip bus reaguojama į Jungtinių Valstijų tankų ir karių dislokavimą Lietuvoje.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėti „Brexitą“. Po to, kai Bendruomenių rūmai iš principo pritarė „Brexito“ įstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, Johnsonas įstatymą „pristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėti „Brexitą“ dar kuriam laikui.

Kinija kuria planą, kaip nuimti iš posto Honkongo lyderę Carrie Lam, kurios atsistatydinimo reikalauja beveik penkis mėnesius nerimstantys protestuotojai.

Vilniaus savivaldybės istorinės atminties įamžinimo komisija pradėjo diskusijas, ką daryti su Petro Cvirkos paminklu. Nuspręsta burti kūrybinių dirbtuvių grupę, kuri vertintų vadinamąjį dekonstrukcijos kelią - skulptūra galėtų likti stovėti, bet jai būtų suteikiama nauja interpretacija. Pasak komisijos pirmininko Gedimino Jauniaus, tai dar nereiškia, kad savivaldybė linkusi palikti stovėti skulptūrą.

Kupiškis neįgaliesiems - nesibaigiantis kliūčių ruožas. Jie piktinasi, kad miestas jiems visiškai nepritaikytas: į įstaigas sunku patekti, o kai kur įrengtos specialios įvažos – beprasmės. Valdininkai pripažįsta, kad tam reikia nemažų finansų, tad iš dalies gelbsti europinės lėšos. Tačiau neįgalieji abejoja, ar jos naudojamos tinkamai.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau