„Labas rytas, Lietuva“ I d. Stiuardesės Brigitos Jagelavičiūtės svajonių darbas: prabangios avialinijos, pavydėtinos kelionės ir gerbėjų ratas

LRT TELEVIZIJOS spalio 23-osios laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje – trumpai apie orus, naujausius pranešimus spaudoje su Gabriele Kloniūnaite ir ryto žinias su Ignu Andriukevičiumi.

Jei ryte nutiko menka nelaimė – sudužo puodelis ar sulūžo nuolat naudojamas daiktas – žinokite, kad ne visada jie lūžta šiaip sau. Reportaže išvysite pasakojimą, kaip tiriamos daiktų sudėtinės medžiagos, jų gamybos procesai, atsparumas trinčiai ir kaip tai veikia kasdienę buitį, o visa tai pademonstruos prof. dr. VGTU Biomechanikos inžinerijos katedros vedėjas Julius Griškevičius.

Tačiau jeigu ryte, bekeliaujant į darbą ar mokyklą, Jus užplūdo noras keliauti, galbūt įkvėps stiuardesė Brigita Jagelavičiūtė. Prieš trejus metus ji tapo vienos žymiausių oro linijų darbuotoja, nors studijavo kiną ir televiziją, o savo įspūdžiais su keliasdešimt tūkstančių sekėjų nuolatos dalijasi socialiniame tinkle „Instagram“. Prabangios avialinijos, pavydėtinos kelionės ir gerbėjų ratas – tai tik vaisiai, kuriuos dabar raiško Brigita, nes iki tada sekė kantrybės pareikalavę išbandymai. Kaip atrodo stiuardesės gyvenimas iš arti – reportaže.

Trečiadienis – knygadienis. Tradicinėje knygų apžvalgoje šį kartą – dvi pasaulinės tendencijos: autobiografinis romanas ir pasaulinio lygio bestseleris. Apie knygose glūdinčias pačių autorių asmeninio gyvenimo detales – literatūros kritikės Jūratės Čerškutės akimis.

Prie kavos – apie seniausią Romos kavinę, kurios ilgaamžiškumas siekia beveik 260 metų. Dėl autentiškos architektūros ir įstabios atsmosferos vertinama kavinė galėjo būti ir uždaryta. Tai jai grėsė dėl pakilusių numos kainų. Bent kol kas kavinė dirbs iki sausio mėnesio, o per šį laikotarpį jos šeimininkai tikisi, kad klientai palaikys ir padės išlaikyti paveldo objektą.

Neaplenksime ir pasaulinės tendecijos temų. Viena tokių – judėjimas už ekologiją bei jos veidas Greta Thunberg. Žurnalistas Valdas Kilpys ryto laidoje mąsto, jog tai, kad Greta Thunberg negavo Nobelio taikos apdovanojimo, yra tik į gerąją pusę. Kodėl būtent taip mano žurnalistas bei kuo Singapūras yra pranašesnis nei Bolivija ar Haitis – pokalbyje su Ignu Krupavičiumi.

I-ąją dalį užbaigia spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau