Žinios. Vilniaus savivaldybė planuoja jau rytoj imtis spręsti rašytojo Petro Cvirkos paminklo likimą

Viktoras Pranckietis išsaugojo Seimo pirmininko postą. Slaptame balsavime už V. Pranckiečio atstatydinimą balsavo 63 Seimo nariai, 5 prieš, 11 biuletenių buvo sugadinta. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo mažiausiai 71 parlamentaro balso.

Finansų ministras Seimui pateikė kitų metų biudžetą. Anot „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, Seimo nariai dar turi savų siūlymų, pavyzdžui, koalicijos partneriai nori didesnių vaiko pinigų, todėl priimtas biudžetas gali būti kitoks nei atneštas Vyriausybės.

Skirtingi gaisro pabaigos vertinimai. Vidaus reikalų ministerija praneša, kad gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užgesintas, tačiau gaisro vietoje esantis Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sako, kad informaciją ministerija paskelbė skubotai. Esą, būdamas gaisravietėje dar mato ugnies židinių, kyla ir dūmai. Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerija informuoja, kad dabar prasidės gaisro padarinių likvidavimas: išvežamos atliekos, vandeniu, kad nesmilktų, liejamos gaisro liekanos, tvarkoma teritorija.

Vilniaus savivaldybė planuoja jau rytoj imtis spręsti rašytojo Petro Cvirkos paminklo likimą. Sprendimui įtakos turės ir iš Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro gautos išvadas dėl Cvirkos dalyvavimo įkalinant rašytoją Kazį Jakubėną.

Šiandien vakare Jungtinės Karalystės parlamentas balsuos, ar pritarti premjero Boriso Johnsono siūlymui gerokai pagreitinti procedūras ir per tris dienas pritarti „Brexito“ įstatymams. Jeigu parlamentas nesutiks to padaryti, o Europos Sąjunga sutiks pratęsti „Brexitą“ dar trims mėnesiams, tuomet Borisas Johnsonas šauks pirmalaikius rinkimus, nes pasak premjero šis parlamentas tapo savo paties įkaitu.

Japonijos imperatorius Naruhito iškilmingoje ceremonijoje oficialiai įžengė į vadinamąjį Chrizantemų sostą. Ceremonijoje dalyvavo tik karališkosios šeimos nariai, kurie visą laiką tylėjo ir premjeras Shinzo Abe. Užsienio svečiai, tarp kurių – ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, ją stebėjo iš kito pastato per stiklines sienas.

Nausėdos vizitas Japonijoje. Į sostą įžengusį imperatorių pasveikino ir iškilmėse dalyvavęs Lietuvos prezidentas G. Nausėda su žmona Diana. Sveikinime prezidentas linkėjo naujajam Japonijos monarchui kurti ir puoselėti klestinčią šalį. Susitikime su premjeru Shinzo Abe G. Nausėda aptarė politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimus, išskyrė branduolinės energetikos saugos svarbą.

Sportas. Domantas Sabonis tapo brangiausiai apmokamu Lietuvos krepšininku istorijoje. D. Sabonis susitarė, kad lieka NBA Indianos „Pacers“ ekipoje dar ketveriems metams.

Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės turnyre šiandien žaidžiamos ketverios atsakomosios pirmojo etapo rungtynės.

Lietuvos futbolo rinktinės varžovės Europos čempionato atrankoje, Serbijos rinktinės, gerbėjai jau antrą kartą sulaukė bausmės ir negalės palaikyti savo futbolininkų namų rungtynėse.

Paryžiuje pristatytas 2024 m. olimpinių ir paralimpinių žaidynių logotipas.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.