Žinios. Sprendžiama, ar Paleckis liks už grotų: tarp jį palaikančiųjų – ir skandalingasis Titovas

Viktoras Pranckietis išsaugojo Seimo pirmininko postą. Slaptame balsavime už V. Pranckiečio atstatydinimą balsavo 63 Seimo nariai, 5 prieš, 11 biuletenių buvo sugadinta. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo mažiausiai 71 parlamentaro balso.

Finansų ministras Seimui pateikė kitų metų biudžetą. Anot „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, Seimo nariai dar turi savų siūlymų, pavyzdžui, koalicijos partneriai nori didesnių vaiko pinigų, todėl priimtas biudžetas gali būti kitoks nei atneštas Vyriausybės.

Atmestas platesnis NT mokestis. Nors biudžetui pritarė, parlamentarai pateikimo metu atmetė Vyriausybės siūlymą, kad nuo kitų metų nekilnojamojo turto mokestį mokėtų ir gyventojai, kurių būsto vertė viršija 100 000 eurų. Dabar apmokestintas nekilnojamasis turtas nuo 220 tūkst. eurų.

Mokesčiai bankams. Seimas taip pat net nesvarstė siūlymų apmokestinti didesnį kaip 300 mln. eurų vertės bankų turtą – šis klausimas iš darbotvarkės išbrauktas, atsižvelgus į Teisės departamento išvadą, kad projektas gali prieštarauti Konstitucijai.

Skirtingi gaisro pabaigos vertinimai. Vidaus reikalų ministerija praneša, kad gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užgesintas, tačiau gaisro vietoje esantis Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sako, kad informaciją ministerija paskelbė skubotai. Esą, būdamas gaisravietėje dar mato ugnies židinių, kyla ir dūmai. Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerija informuoja, kad dabar prasidės gaisro padarinių likvidavimas: išvežamos atliekos, vandeniu, kad nesmilktų, liejamos gaisro liekanos, tvarkoma teritorija.

Sprendžiama dėl Algirdo Paleckio suėmimo. Kauno apygardos teismas sprendžia, ar šnipinėjimu Rusijai įtariamas A. Paleckis liks už grotų dar trims mėnesiams, kaip prašo prokurorė. Į teismą atvesdintą A. Paleckį palaikė keliolika bendraminčių. Vienas jų, už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą nuteistas Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas, sako, esą A. Paleckis kalinamas neteisėtai.

Japonijos imperatorius Naruhito iškilmingoje ceremonijoje oficialiai įžengė į vadinamąjį Chrizantemų sostą. Ceremonijoje dalyvavo tik karališkosios šeimos nariai, kurie visą laiką tylėjo ir premjeras Shinzo Abe. Užsienio svečiai, tarp kurių – ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, ją stebėjo iš kito pastato per stiklines sienas.

Nausėdos vizitas Japonijoje. Į sostą įžengusį imperatorių pasveikino ir iškilmėse dalyvavęs Lietuvos prezidentas G. Nausėda su žmona Diana. Sveikinime prezidentas linkėjo naujajam Japonijos monarchui kurti ir puoselėti klestinčią šalį. Susitikime su premjeru Shinzo Abe G. Nausėda aptarė politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimus, išskyrė branduolinės energetikos saugos svarbą.

Kanadoje liberalai laimėjo rinkimus, tačiau prarado daugumą. Kanados rinkimus laimėjo premjero Justino Trudeau vedami liberalai, tačiau partija prarado iki šiol turėtą absoliučią daugumą. Antroje vietoje liko konservatoriai, parlamente susitiprinę savo pozicijas. Jų lyderis po rinkimų pareiškė, kad konservatyvių pažiūrų žmonės premjerui J. Trudeau aiškiai parodė, kad šis turi atsižvelgti į jų poreikius.

Sportas. Domantas Sabonis tapo brangiausiai apmokamu Lietuvos krepšininku istorijoje. D. Sabonis susitarė, kad lieka NBA Indianos „Pacers“ ekipoje dar ketveriems metams.

Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės turnyre šiandien žaidžiamos ketverios atsakomosios pirmojo etapo rungtynės.

Lietuvos futbolo rinktinės varžovės Europos čempionato atrankoje, Serbijos rinktinės, gerbėjai jau antrą kartą sulaukė bausmės ir negalės palaikyti savo futbolininkų namų rungtynėse.

Paryžiuje pristatytas 2024 m. olimpinių ir paralimpinių žaidynių logotipas.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.