Žinios. Finansų ministras Seimui pateikė kitų metų biudžetą – parlamentarai turi ir savų siūlymų

Viktoras Pranckietis išsaugojo Seimo pirmininko postą. Slaptame balsavime už Pranckiečio atstatydinimą balsavo šešiasdešimt trys Seimo nariai, penki prieš, vienuolika biuletenių buvo sugadinta. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo mažiausiai septyniasdešimt vieno parlamentaro balso.

Finansų ministras Seimui pateikė kitų metų biudžetą. Anot valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio, Seimo nariai dar turi savų siūlymų, pavyzdžui, koalicijos partneriai nori didesnių vaiko pinigų, todėl priimtas biudžetas gali būti kitoks nei atneštas Vyriausybės.

Atmestas platesnis NT mokestis. Nors biudžetui pritarė, parlamentarai pateikimo metu atmetė vyriausybės siūlymą, kad nuo kitų metų nekilnojamojo turto mokestį mokėtų ir gyventojai, kurių būsto vertė viršija 100 000 eurų. Dabar apmokestintas nekilnojamasis turtas nuo 220 tūkstančių eurų.

Mokesčiai bankams. Seimas taip pat net nesvarstė siūlymų apmokestinti didesnį kaip 300 milijonų eurų vertės bankų turtą – šis klausimas iš darbotvarkės išbrauktas, atsižvelgus į Teisės departamento išvadą, kad projektas gali prieštarauti Konstitucijai.

Skirtingi gaisro pabaigos vertinimai. Vidaus reikalų ministerija praneša, kad gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užgesintas, tačiau gaisro vietoje esantis Alytaus miesto meras sako, kad informaciją ministerija paskelbė skubotai. Esą, būdamas gaisravietėje dar mato ugnies židinių, kyla ir dūmai. Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerija informuoja, kad dabar prasidės gaisro padarinių likvidavimas: išvežamos atliekos, vandeniu, kad nesmilktų, liejamos gaisro liekanos, tvarkoma teritorija.

Sprendžiama dėl Paleckio suėmimo. Kauno apygardos teismas sprendžia, ar šnipinėjimu Rusijai įtariamas Algirdas Paleckis liks už grotų dar trims mėnesiams, kaip prašo prokurorė. Į teismą atvesdintą Paleckį palaikė keliolika bendraminčių. Vienas jų, už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą nuteistas Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas sako, esą Paleckis kalinamas neteisėtai.

Kanadoje liberalai laimėjo rinkimus – prarado daugumą. Kanados rinkimus laimėjo premjero Justin Trudeau vedami liberalai, tačiau partija prarado iki šiol turėtą absoliučią daugumą. Antroje vietoje liko konservatoriai, parlamente susitiprinę savo pozicijas. Jų lyderis po rinkimų pareiškė, kad konservatyvių pažiūrų žmonės premjerui Trudeau aiškiai parodė, kad šis turi atsižvelgti į jų poreikius.

Japonijos imperatorius Naruhito iškilmingoje ceremonijoje oficialiai įžengė į vadinamąjį Chrizantemų sostą. Ceremonijoje dalyvavo tik karališkosios šeimos nariai, kurie visą laiką tylėjo ir premjeras Šindzo Abė. Užsienio svečiai, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ją stebėjo iš kito pastato per stiklines sienas.

Nausėdos vizitas Japonijoje. Į sostą įžengusį imperatorių pasveikino ir iškilmėse dalyvavęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana. Sveikinime prezidentas linkėjo naujajam Japonijos monarchui kurti ir puoselėti klestinčią šalį. Susitikime su premjeru Šindzo Abe Nausėda aptarė politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimus, išskyrė branduolinės energetikos saugos svarbą.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.