Žinios. Prekybos kare tarp JAV ir Kinijos nukentėjo Tailandas: trūksta turistų

Padėtis Alytuje. Į Alytų naktį atvyko specialioji technika, kuri turi padėti likviduoti padarinius padangų perdirbimo įmonėje. Šiuo metu vertinama, kaip ji bus panaudota. Tuo metu bendrojo ugdymo mokyklose šiandien, kaip ir vakar, vyks tik neformaliojo švietimo pamokos, todėl tėvai gali pasirinkti, ar leisti vaikus į mokyklą. Nuo šiandien darbą gali pradėti Pramonės rajone esančios įmonės, tačiau Alytaus meras pabrėžia, kad nuspręsti turi patys įmonių vadovai.

Biudžeto pristatymas Seime. Seime bus pristatytas kitų metų biudžeto projektas ir mokesčių pakeitimų įstatymai. Numatoma, kad valstybės biudžeto pajamos didės 9-iais procentais iki 11-os su puse milijardo eurų, išlaidos augs 8-iais procentais iki kiek daugiau nei 12-os su puse milijardo.

Bankų ir prekybos mokestis. Seimui teikiami siūlymai apmokestinti daugiau nei dviejų milijonų eurų mėnesio apyvartą pasiekiančius prekybininkus ir didesnį kaip 300 milijonų eurų vertės bankų turtą. Tokias pataisas siūlo valdantieji.

Trudeau išlaikys valdžią Kanadoje. Kanados premjeras Justin Trudeau po įtemptų parlamento rinkimų greičiausiai išliks valdžioje, tačiau turės mažumos vyriausybę. Tai rodo Kanados nacionalinio transliuotojo prognozė. Nepaisant praradimų kai kuriose rytinėse provincijose, Trudeau liberalai turėtų laimėti daugumą vietų parlamente. Antri lieka Andrew Scheero vadovaujami konservatoriai.

Baigiasi Turkijos ultimatumas kurdams. Po paskutinių iš šiaurinės Sirijos pasitraukiančių JAV pajėgų išlydėjimo iš kurdų kontroliuojamų teritorijų, šiandien baigiasi amerikiečių ir turkų susitarimas dėl laikinų paliaubų. Turkijos kariuomenė planuoja vėl pulti kurdų karines pajėgas, siekdama įgyvendinti prezidento Recepo Tayyipo Erdogano planą – užimti trisdešimties kilometrų pločio Sirijos teritorijos juostą išilgai Turkijos pietinės sienos.

Tailandui trūksta turistų. Prekybos karas tarp JAV ir komunistinės Kinijos sukėlė netikėtų padarinių. Dėl prezidento Donaldo Trumpo įvestų muitų net ir geriau uždirbantys kinai pradėjo taupyti ir mažiau keliauti atostogų į užsienį. Tai akivaizdžiai pajuto tokios turistinės teritorijos kaip Puketo sala Tailande.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau