„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kęstučio Kasparavičiaus paroda „Dirigentas su teptuku“ – 60 darbų, kuriuose tiksliai suplanuota kiekviena detalė

Spalio 22-oji, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda sveikinasi dar vieną gražų rytą ir kviečia pradėti jį kartu.

Spaudos apžvalga. Paulius Šironas apžvelgia svarbiausias ir įdomiausias šio ryto publikacijas spaudoje. LRT.lt šiandien – straipsnis „Metai iki rinkimų: spėlionėse nauji „gelbėtojai“ ir prezidentinė partija“.

Akcija „Senjorų dienos internete“. Šiuo metu Lietuvoje vyksta projektas „Prisijungusi Lietuva“, kuris skirtas gyventojams, kurie nori išmokti skaitmeninio raštingumo – organizuojami mokymai viešosiose bibliotekose, vyksta kitos akcijos. Viena jų – „Senjorų savaitė internete“. Jos pagrindinis tikslas yra sudominti vyresnio amžiaus žmones, parodyti jiems interneto naudą, kokios elektroninės paslaugos jiems gali padėti sutaupyti, kokiomis paslaugomis jie gali naudotis namuose arba viešojoje bibliotekoje, niekur nekeliaudami ir neprašydami pagalbos, savarankiškai. Reportaže – senjorų įspūdžiai apie šią programą.

Rubrika „Mūzos“: Kęstučio Kasparavičiaus paroda „Dirigentas su teptuku“. Jau ne viena karta užaugo su dailininko Kęstučio Kasparavičiaus iliustruotomis knygomis. Šiandien kviečiame pasisvečiuoti šio dailininko kūrybos vietoje, o kalbamės ne tik apie knygas, piešinius, bet ir apie drąsą, savikritiką, kitus dalykus, slypinčius už tarptautinį pripažinimą pasiekusio dailininko darbų.

Įdomybės iš pasaulio. Madrido centrą užplūdo avys. Jos sugintos čia pagal senąsias tradicijas – per Madridą ėjo senasis migravimo kelias, piemenys gindavo jas iš šalies šiaurės į pietus. Simboliškai avys genamos per Madridą nuo 1994-ųjų.

Kaip (ne)galima elgtis sergant? Artėjant peršalimo ligų sezonui, vis daugiau gyventojų kreipiasi į medikus – jiems skiriami nedarbingumo pažymos, ligos išmokos. Tačiau vietoj to, kad ramiai gulėtų lovoje, dalis ligonių bijo netikėto „Sodros“ vizito: ar nenubaus už „neteisingą“ sirgimą? Greta mitų, kaip galima ir negalima elgtis turint nedarbingumo pažymą, yra ir konkrečios taisyklės – jų teiraujamės „Sodros“ komunikacijos skyriaus vadovas Saulius Jarmalis. Jo teigimu, „Sodra“ iš tiesų vykdo kontrolę, kadangi nori būti užtikrinti, jog pinigai yra mokami iš tikrųjų sergančiam žmogui – darbuotojų užduotis yra užtikrinti, kad sergantysis sveiktų ir laikytųsi gydytojo nurodymų.

Rubrika „Kalendorius“. Šiandien minima riešutų diena. Jie – mineralų ir vitaminų šaltinis, sveikas užkandis, geros savijautos papildytojas. Lazdyno riešutai, dėl juose esančio magnio ir B grupės vitaminų efektyviai stiprina nervų sistemą. Migdoluose gausu kalcio, taip pat širdžiai ir kraujotakos sistemai itin svarbaus magnio bei kalio. Braziliški labiausiai vertinami dėl gausaus juose esančio seleno kiekio. Kad ir kokius pasirinktumėte, dietologai rekomenduoja kasdien suvalgyti 28 gramus riešutų. Net ir nepasvėrus kiekį galima nuspėti – tai maždaug tiek riešutų, kiek telpa į delną. Rekomenduojama prieš vartojimą riešutus mirkyti vandenyje nuo 6 valandų – tuomet jų fermentai, mikroelementai, vitaminai tampa aktyvūs, organizmas juos įsisavina.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu ir I dalies pabaiga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau