Žinios. Naujausiomis prognozėmis – liberalai Kanadoje išliks valdžioje

Padėtis Alytuje. Alytaus ekstremalių situacijų komisija šiandien sprendžia, ar atnaujinti įprastą ugdymo procesą miesto švietimo įstaigose. Vakar, reaguojant į gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltos taršos, vyko tik neformaliojo ugdymo užsiėmimai, tėvai galėjo apsispręsti, ar leisti vaikus į mokyklą. Nuo šiandien galima dirbti Pramonės rajone, tačiau Alytaus meras pabrėžia, kad sprendimą turi priimti įmonių vadovai.

Seimas vėl balsuos dėl Pranckiečio. Valdančiųjų „Valstiečių ir žaliųjų“ iniciatyva Seimas šiandien planuoja perbalsuoti, ar atleisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Lygiai prieš savaitę, antradienio vakarą, opozicijos iniciatyva šiuo klausimu Seimas jau balsavo, tuomet nebuvo surinkta pakankamai balsų.

Taršių automobilių mokesčio pakeitimai. Vyriausybei šiandien teikiant Seimui kitų metų biudžeto projektą, parlamente bus pristatytas ir naujasis automobilių taršos mokestis. Aplinkos ministerija pranešė ištaisiusi ankstesniame variante buvusias klaidas, kai mokestis didėjo neproporcingai.

Trudeau išlaikys valdžią Kanadoje. Kanados premjeras Justin Triudeau po įtemptų parlamento rinkimų greičiausiai išliks valdžioje, tačiau turės mažumos vyriausybę. Tai rodo Kanados nacionalinio transliuotojo prognozė. Nepaisant praradimų kai kuriose rytinėse provincijose, Triudeau liberalai turėtų laimėti daugumą vietų parlamente. Antri lieka Andrew Scheero vadovaujami konservatoriai.

Naruhitas žengia į sostą. Japonijoje netrukus prasidės naujojo imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonija. Joje dalyvaus šalių atstovai iš daugiau nei 170 šalių, tarp jų ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona. Į iškilmes iš viso planavo atvykti daugiau kaip du tūkstančiai svečių iš užsienio.

Pelningiausia lietuvių krepšininko sutartis. Domantas Sabonis su Indianos „Pacers“ pasirašė pelningiausią sutartį Lietuvos istorijoje. Amerikiečių portalas „The Athletic“ skelbia, kad lietuvis lieka komandoje dar ketveriems metams ir sutarties vertė – 75 milijonai dolerių.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.