Žinios. Valdančiųjų iniciatyva Seimas planuoja perbalsuoti dėl Pranckiečio

Seimas vėl balsuos dėl Pranckiečio. Valdančiųjų „Valstiečių ir žaliųjų“ iniciatyva Seimas šiandien planuoja perbalsuoti, ar atleisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Lygiai prieš savaitę, antradienio vakarą, opozicijos iniciatyva šiuo klausimu Seimas jau balsavo, tuomet nebuvo surinkta pakankamai balsų.

Biudžeto pristatymas Seime. Seime bus pristatytas kitų metų biudžeto projektas ir mokesčių pakeitimų įstatymai. Numatoma, kad valstybės biudžeto pajamos didės 9-iais procentais iki 11-os su puse milijardo eurų, išlaidos augs 8-iais procentais iki kiek daugiau nei 12-os su puse milijardo.

„Brexitui“ reikės papildomų pastangų ir laiko. Šiandien Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir jo Vyriausybė turėtų pradėti teikti parlamentui antrojo „Brexito“ susitarimo įgyvendinimo poįstatyminius aktus. Tik taip Johnsonui dar gali pavykti įgyvendinti su Europos Sąjungos lyderiais pasiektą „Brexito“ susitarimą.

Baigiasi Turkijos ultimatumas kurdams. Po paskutinių iš šiaurinės Sirijos pasitraukiančių JAV pajėgų išlydėjimo iš kurdų kontroliuojamų teritorijų, šiandien baigiasi amerikiečių ir turkų susitarimas dėl laikinų paliaubų. Turkijos kariuomenė planuoja vėl pulti kurdų karines pajėgas, siekdama įgyvendinti prezidento Recepo Tayyipo Erdogano planą – užimti trisdešimties kilometrų pločio Sirijos teritorijos juostą išilgai Turkijos pietinės sienos.

Naruhitas žengia į sostą. Japonijoje netrukus prasidės naujojo imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonija. Joje dalyvaus šalių atstovai iš daugiau nei 170 šalių, tarp jų ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona. Į iškilmes iš viso planavo atvykti daugiau kaip du tūkstančiai svečių iš užsienio.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau