Žinios. Riaušės Čilėje ir toliau nešasi aukas – prezidentas pareiškė, kad šalį ištiko karas

Gaisras Alytuje tęsiasi jau šešta diena. Trečiadienio naktį Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras lokalizuotas, bet ugnies židiniai rusena iki šiol. Į gaisravietę, kurioje po betono nuolaužomis smilksta padangos, įvažiavo sunkioji technika, sprendžiama, kaip greičiau užgesinti židinius. Dėl teršalų, pasklidusių iš gaisravietės, namus paliko dalis šalia Alytaus esančių Miklusėnų gyventojų – šiame priemiestyje ryte kietųjų dalelių ir benzeno koncentracija tebebuvo aukšta.

JAV kariai Lietuvoje. Į Lietuvą pirmadienį atgabenta pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono sunkioji technika. Traukiniais į Pabradę atvežti 8 tankai „Abrams“ ir 21 pėstininkų kovos mašina „Bradley“. Dar kelios dešimtys tankų bus atgabenti artimiausiomis savaitėmis.

Skiepai – ir vaistinėse? Sveikatos apsaugos ministerija siekia įteisinti skiepus vaistinėse bei numatyti galimybę skiepyti ir akušeriams bei slaugytojams. Nuo 2023-iųjų ministerija taip pat siūlo įvesti licencijas visiems sveikatos priežiūros specialistams.

Kauno klinikos pasiaiškino. Paauglė, kuriai Kauno klinikose praėjusią savaitę vietoj vaistų lašintas sterilus vandeninis tirpalas, paleidžiama namo, klinikos sudarė komisiją incidentui tirti. Vaikų ligų klinikos vadovo Rimanto Kėvalo teigimu, tai buvo apmaudi žmogiška klaida. Pasak jo, mergaitės būklė – gera.

Sausio 13-osios byla. Per 1991-ųjų sausio įvykius tėvo netekęs Robertas Povilaitis generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui skundžia prokurorus, kurie, jo teigimu, neinformavo nukentėjusiųjų apie sprendimus stabdyti vieną iš Sausio 13-osios bylos tyrimų. Šis tyrimas atskirtas nuo pagrindinės bylos, kurioje jau paskelbtas nuosprendis. Anot Povilaičio, apie šiuos sprendimus nebuvo informuoti maždaug pusė tūkstančio bylos nukentėjusiųjų.

Nebeleis atidirbti už pašalpas? Rajonų savivaldybės sunerimo, kai gavo Vyriausybės raštus, kuriuose rekomenduojama nuo kitų metų nebeleisti žmonėms atidirbti už pašalpas. Biržų valdžia sako, kad atsisakius tokio pobūdžio darbo, miestas prapultų, nes ir taip nėra dirbančiųjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministras ramina, kad savivaldybės pačios galės nuspręsti, ar įdarbinti už pašalpas atidirbančiuosius, tačiau esą būtina ieškoti ir kitų būdų, kaip įdarbinti ilgalaikius bedarbius.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, tai patvirtino premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Generaliniu komisaru Linas Pernavas paskirtas prieš penkerius metus. Nuo lapkričio įsigaliojus naujai tvarkai, policijos vadovą skirs Vyriausybė, kandidatūrą pateikus Vidaus reikalų ministrei.

Sirija: kurdai piktai „išlydi“ amerikiečiams. JAV gynybos sekretorius sako, kad gali palikti Sirijoje dalį pajėgų, nors Donaldas Trumpas nurodė jas visas išvesti. Jos ne grąžinamos namo, kaip rašė Trumpas, bet perkeliamos į kaimyninį Iraką. Tuo metu kurdų kovotojai, netekę Amerikos užnugario, skelbia, kad atsitraukė iš miesto pasienyje su Turkija, kurį puolė jos pajėgos.

Riaušės Čilėje. Čilę purtančių riaušių aukų skaičius išaugo iki vienuolikos, o prezidentas pareiškė, kad šalį ištiko karas ir išplėtė nepaprastąją padėtį į miestus šiaurėje ir pietuose. Riaušės kilo dėl nedidelio metro kainų pakėlimo. Milijardierius prezidentas Sebastianas Pinera jį jau atšaukė, bet protestai virto plačiomis akcijomis prieš skurdą ir aštrią pajamų nelygybę turtingiausioje ir stabiliausioje Lotynų Amerikos šalyje.

Šiandien Kanadoje prasideda rinkimai į parlamentą, vienas iš nedaugelio liberalų lyderių pasaulyje Justin Trudeau gali prarasti daugumą ir turės burti koaliciją, kad liktų valdžioje. Trudeau patraukė rinkėjus jaunatvišku entuziazmu ir prieš ketverius metus laimėjo tvirtą pergalę, kaip ir tėvas 1968-aisiais. Daugeliui jis tapo atsvara Donaldui Trumpui. Bet įvaizdį ėmė griauti skandalai – nuo kaltinimų dėl spaudimo prokurorams iki rasizmo jaunystėje.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau