Žinios. Seime – siūlymas viešinti rinkimuose dalyvaujančius buvusius slaptus KGB bendradarbius

Gaisras Alytuje tęsiasi jau šešta diena. Trečiadienio naktį Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras lokalizuotas, bet ugnies židiniai rusena iki šiol. Į gaisravietę, kurioje po betono nuolaužomis smilksta padangos, įvažiavo sunkioji technika, sprendžiama, kaip greičiau užgesinti židinius. Dėl teršalų, pasklidusių iš gaisravietės, namus paliko dalis šalia Alytaus esančių Miklusėnų gyventojų – šiame priemiestyje ryte kietųjų dalelių ir benzeno koncentracija tebebuvo aukšta.

Kauno klinikos. Paauglė, kuriai Kauno klinikose praėjusią savaitę vietoj vaistų lašintas sterilus vandeninis tirpalas, paleidžiama namo, klinikos sudarė komisiją incidentui tirti. Vaikų ligų klinikos vadovo Rimanto Kėvalo teigimu, tai buvo apmaudi žmogiška klaida. Pasak jo, mergaitės būklė - gera.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, tai patvirtino premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Generaliniu komisaru Linas Pernavas paskirtas prieš penkerius metus. Nuo lapkričio įsigaliojus naujai tvarkai, policijos vadovą skirs Vyriausybė, kandidatūrą pateikus Vidaus reikalų ministrei.

Sausio 13-osios byla. Per 1991-ųjų sausio įvykius tėvo netekęs Robertas Povilaitis generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui skundžia prokurorus, kurie, jo teigimu, neinformavo nukentėjusiųjų apie sprendimus stabdyti vieną iš Sausio 13-osios bylos tyrimų. Šis tyrimas atskirtas nuo pagrindinės bylos, kurioje jau paskelbtas nuosprendis. Anot Povilaičio, apie šiuos sprendimus nebuvo informuoti maždaug pusė tūkstančio bylos nukentėjusiųjų.

KGB viešinimas. Grupė parlamentarų siūlo, kad visi rinkimuose dalyvaujantys buvę slapti KGB bendradarbiai turėtų būti paviešinti. Pagal parengtą įstatymo pataisų projektą, savivaldos, Europos Parlamento, prezidento ar Seimo rinkimuose kandidatuojantys asmenys turėtų anketoje nurodyti apie buvusį bendradarbiavimą.

Nausėdos vizitas Japonijoje. Tokijuje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Japonijos ir Lietuvos patirtis atominėje energetikoje yra pamoka pasauliui, kad būtina įvertinti jos grėsmes. Anot Nausėdos, Lietuva jaučia sustiprėjusį Japonijos verslo ir finansų sektorių dėmesį, o tam didelį postūmį suteikė šiais metais įsigaliojęs ES ir Japonijos susitarimas dėl laisvosios prekybos, taip pat politinis bendradarbiavimas.

Sirija: JAV pajėgos iškeltos į Iraką. Turkijos prezidentas sako, kad tolesnius žingsnius dėl Sirijos paskelbs po derybų su Rusijos prezidentu. Bet Recepas Tayyipas Erdoganas jau pasiekė pergalę, kai kurdų kovotojai Sirijoje, netekę Donaldo Trumpo užnugario, paskelbė, kad atsitraukė iš pasienio miesto, kuris ir buvo tapęs Turkijos puolimo taikiniu.

Riaušės Čilėje. Čilę purtančių riaušių aukų skaičius išaugo iki septynių, o prezidentas pareiškė, kad šalį ištiko karas ir išplėtė nepaprastąją padėtį į miestus šiaurėje ir pietuose. Riaušės kilo dėl nedidelio metro kainų pakėlimo. Milijardierius prezidentas Sebastianas Pinera jį jau atšaukė, bet protestai virto plačiomis akcijomis prieš skurdą ir aštrią pajamų nelygybę turtingiausioje ir stabiliausioje Lotynų Amerikos šalyje.

Šiandien Kanadoje prasideda rinkimai į parlamentą, po jų paaiškės, ar dabartinis premjeras Justin Trudeau išlaikys savo poziciją. Remiantis apklausomis, dvi partijos turi didžiausias galimybes laimėti – tai liberalai ir konservatoriai. Tiesa, vieni jų formuos Vyriausybę. Tikėtina, kad nė vienai nepavyks užsitikrinti absoliučios daugumos ir reikės ieškoti partnerių.

Australijoje – laikraščių akcija prieš saugumą. Australijos laikraščiai susivienijo ir šį rytą išėjo su neva išcenzūruotais pirmaisiais puslapiais protestuodami prieš Vyriausybės politiką. Žiniasklaida reikalauja išimčių iš griežtų nacionalinio saugumo įstatymų, dėl kurių jautrias temas tiriantiems reporteriams gresia kalėjimas.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.