N-14

Spalvos. Dovydas grįžta namo

„Lietuvoje daugelis save nurašo dar labai jauno amžiaus, neduoda sau dar vieno šanso kažką pabandyti. Mūsų tikslas – kovoti su gajais „eidžizmo“ stereotipais ir kartu padrąsinti visų kartų žmones išsivaduoti nuo visuomenės primestų amžiaus klišių“, – sako naujo LRT.lt dokumentikos projekto „Spalvos“ kūrėja Elena Reimerytė.

„Stebėti įdomius, kitokius žmones ir atskleisti jų istorijas kitiems man yra įdomiausias gyvenime dalykas, – pasakoja laidų ciklo autorė. – „Spalvos” – tai pozityvi, įkvepianti dokumentika apie laisvus, skirtingose šalyse gyvenančius žmones su netipiniais gyvenimo scenarijais bei visuomenei aktualias temas.”

Trečiosios laidos akiratyje – emigracija ir noras grįžti namo. 22 m. performanso menininkas Dovydas Laurinaitis į Londoną atvyko prieš daugiau nei dešimtmetį. Čia jam iškart teko susidurti su triada iššūkių: vaikinas jautė išorės spaudimą dėl apkūnumo, taip pat jis susivokė esantis homoseksualus, ką bekalbėti apie tai, kad aplinkiniai jam nuolat prikišdavo: „Esi ne vietinis“. Per krūvą išbandymų lipęs jaunas menininkas šiandien grįžta į Lietuvą: gimtojoje šalyje jis nori būti su šeima, dalintis savo kūryba ir prisiminti primirštą lietuvių kalbą.

Laidos autorė: Elena Reimerytė.