Ryto garsai. Humanitarinėje organizacijoje „Gydytojai be sienų“ dirbantis Andrius Slavuckis: ebola Afrikoje iki šiol apipinta mitais

Šiemet padaugėjo eismo įvykių dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Kaip pastebi draudikai, rudenį, o ypač spalį, jų įvyksta daugiausiai. Kaip atrodo žurnalisto Juro Jankevičiaus rytas? Kodėl parlamentarai nelaukia Seimo etikos ir procedūrų komisijos išvados dėl surengto Seimo tarybos posėdžio. Kokių tarptautinių įvykių ir naujienų galime tikėtis šią savaitę? Sėkmingai startavusi 2018 metais, teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta. Verslo laikas.

Ebola įvairiose Afrikos valstybėse iki šiol apipinta įvairiais mitais. Tą patvirtina ir logistu humanitarinėje organizacijoje „Gydytojai be sienų“ dirbantis Andrius Slavuckis. Jam dirbti teko stichijų bei epidemijų alinamuose regionuose, tokiuose kaip Haitis, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Sudanas, Libija. Lietuvoje jau kuris laikas daugėja migrantų. Vienas iš būdų juos geriau integruoti į visuomenę ir darbo rinką – sudaryti sąlygas išmokti lietuvių kalbos. Tačiau ekspertų teigimu, kol kas sąlygos yra menkos. Užsieniečiai dažnai kreipiasi dėl nemokamų kalbos kursų, tačiau jie prieinami vos keletui, o mokami kursai itin brangūs. Ved. Rūta Kupetytė.