Žinios. JAV kariai Lietuvoje sulaukė technikos: į Pabradę pristatyti tankai „Abrams“ ir kovos mašinos „Bradley“

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus mokyklų pirmadienį vyks tik neformaliojo švietimo pamokos, todėl tėvai turi galimybę pasirinkti, ar leisti vaikus į mokyklą. Tokį sprendimą priėmė ekstremalių situacijų komisija, įvertindama prognozuojamą vėjo krypties pasikeitimą. Taip pat nutarta uždrausti prekybą lauke bet kokiais maisto produktais. Iki 17 valandos draudžiama dirbti ir Pramonės rajone esančioms įmonėms.

Į Lietuvą atvykusios JAV rotacinės pajėgos sulaukė ir technikos. Amerikiečiai į Pabradę atsiveža apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei dvi dešimtis kovos mašinų „Bradley“ ir kitokios būtinos technikos. JAV Sausumos pajėgų kariai Lietuvoje vieši kaip operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis ir treniruosis čia iki kitų metų pavasario.

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana viešės Japonijoje, kur yra pakviesti į imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremoniją ir šventinius renginius. Per darbo vizitą planuojami susitikimai su Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe, Parlamento Atstovų rūmų pirmininku, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu. Susitikimuose su valstybės pareigūnais bus aptariami dvišaliai santykiai, bendri projektai ir jų finansavimo galimybės energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Lietuvos vadovas kalbėsis, kaip suaktyvinti šalių tarpusavio prekybos santykius, pritraukti investicijų, stiprinti mokslo ir aukštųjų technologijų įmonių ryšius.

Šiandien Kanadoje prasideda rinkimai į parlamentą, po jų paaiškės, ar dabartinis premjeras Justin Trudeau išlaikys savo poziciją. Remiantis apklausomis, dvi partijos turi didžiausias galimybes laimėti – tai liberalai ir konservatoriai. Tiesa, vieni jų formuos Vyriausybę. Tikėtina, kad nė vienai nepavyks užsitikrinti absoliučios daugumos ir reikės ieškoti partnerių.

JAV gynybos sekretorius patvirtino, kad amerikiečių pajėgos, esančios Šiaurės Sirijoje, yra perkeliamos į Vakarų Iraką. Maždaug apie tūkstantį amerikiečių karių bus perdislokuota, siekiant išvengti grupuotės „Islamo valstybė“ atsinaujinimo. JAV prezidentas Donaldas Trumpas kiek anksčiau žadėjo tuos karius, kurie pasitraukia iš Šiaurės Sirijos, parvežti namo, taip teisindamas amerikiečių pasitraukimą, kuris atvėrė galimybę Turkijos puolimui prieš Šiaurės Sirijoje gyvenančius kurdus.

Egipte – rekordinis mumijų skaičius. Archeologai Egipte rado apie 30 puikiai išsilaikiusių sarkofagų su mumijomis. Tai didžiausias toks atradimas Egipte per pastaruosius šimtą metų. Sarkofagus kurį laiką tirs mokslininkai, vėliau jie bus eksponuojami naujajame Egipto muziejuje.

Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau