Žinios. Nesibaigianti Honkongo suirutė: prieš protestuojančiuosius policija naudoja ašarines dujas ir vandens patrankas

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus mokyklų pirmadienį vyks tik neformaliojo švietimo pamokos, todėl tėvai turi galimybę pasirinkti, ar leisti vaikus į mokyklą. Tokį sprendimą priėmė ekstremalių situacijų komisija, įvertindama prognozuojamą vėjo krypties pasikeitimą. Taip pat nutarta uždrausti prekybą lauke bet kokiais maisto produktais. Iki 17 valandos draudžiama dirbti ir Pramonės rajone esančioms įmonėms.

Į Lietuvą atvykusios Jungtinių Valstijų rotacinės pajėgos sulaukė ir technikos. Amerikiečiai į Pabradę atsiveža apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei dvi dešimtis kovos mašinų „Bradley“ ir kitokios būtinos technikos. JAV Sausumos pajėgų kariai Lietuvoje vieši kaip operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis ir treniruosis čia iki kitų metų pavasario.

Rajonų savivaldybės sunerimo, kai gavo Vyriausybės raštus, kuriuose rekomenduojama nuo kitų metų nebeleisti žmonėms atidirbti už pašalpas. Biržų valdžia sako, kad atsisakius tokio pobūdžio darbo, miestas prapultų, nes ir taip nėra dirbančiųjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministras ramina, kad savivaldybės pačios galės nuspręsti, ar įdarbinti už pašalpas atidirbančiuosius, tačiau esą būtina ieškoti ir kitų būdų, kaip įdarbinti ilgalaikius bedarbius.

Honkonge protestai vėl tapo susirėmimais tarp policijos ir agresyviausių protestuotojų, o policija, malšindama protestus, naudoja ašarines dujas ir vandens patrankas. Honkongo valdžia uždraudė gyventojams vaikščioti su veidą dengiančiomis kaukėmis, taip siekiant sekti ir suimti asmenis, kurie per protestus perdėtai naudoja jėgą ar gadina turtą.

Orai. Sportas.