„Labas rytas, Lietuva“ I d. Ko Lietuva galėtų pasimokyti iš šių metų Nobelio ekonomikos premijos laureatų?

Spalio 21-oji, pirmadienis. Naujos savaitės pradžia – kaip visada – su „Labas rytas, Lietuva“ komanda.

Šiandien minima Pasaulinė orumo diena.

Rubrika „Ryto mankšta“. Vos atsikėlus norisi pasirąžyti, išjudinti kūną ir pasiruošti gerai dienai. Studijos viešnios Aistė Gustė ir Miglė Ščiavisnkienė kviečia atlikti tempimo pratimus ir gerai pradėti naują darbo savaitę.

„Euromaxx“. Kartoninis miestas. Kartoninės dėžės, lipni juosta ir daugybė savanorių: štai ko prireikė prancūzų menininkui Olivier Grossetete, kad pastatytų kartoninį miestą. Kol kas tai pats didžiausias jo kūrinys – jį sudaro 14 kartoninių pastatų, kurių aukštis siekia iki 27 metrų, o kiekvieno jų svoris – apie 1,5 tonos. Kaip buvo pastatytas miestas mieste?

Rubrika „Ekspertas“. Šiandien teisės skiltyje – paveldėjimo teisė ir palikimo priėmimas. Nereikėtų tikėtis, jog turtas atiteks numatytam giminaičiui savaime – per tris mėnesius nuo palikėjo mirties reikia imtis aktyvių veiksmų tam, kad turtas oficialiai priklausytų paveldėtojui. Kitu atveju – laukia problemos po to, kai palikimo priėmėjas, nesusitvarkęs šių dokumentų, nori palikti šį turtą jau savo paveldėtojams. Kaip išvengti šių problemų ir kokia yra teisinių veiksmų seka, pasakoja studijos svečias advokatas Karolis Merkevičius.

Įdomybės iš pasaulio. Pasaulis jau pradėjo ruoštis Kalėdų laikotarpiui – kasmet puošmenomis garsėjančios Londono parduotuvės vitrinos jau kalėdinės. Šių metų papuošimų tema – ateities fantazijos. Tokiomis ankstyvomis puošmenomis nustebę ir kai kurie miestiečiai.

Nobelio ekonomikos premijos pamokos Lietuvai. Šių metų premija atiteko amerikiečių mokslininkams Abhijitui Banerjee, Esther Duflo ir Michaelui Kremeriui už jų skurdo tyrimus – laureatų darbai parodė, kad skurdo problema gali būti sprendžiama ją skaidant į mažesnius ir tikslesnius ekonominius klausimus. Studijos svečias Mindaugas Aušra pristato, ko Lietuva galėtų pasimokyti iš šių 20 metų trukusių tyrimų – jo nuomone, pirmiausia reikia suvokti, kad kiekvienas politinis ekonominis sprendimas turi būti paremtas moksliniais duomenimis.

Rubrika „Kalendorius“. Šią dieną 1959-aisiais duris Niujorke atvėrė vienas žinomiausių pasaulyje modernaus meno Gugenheimo muziejus. Tai – ne vienintelis Gugenheimo muziejus pasaulyje, duris dabar atvėrę iš viso yra trys: Niujorko, Venecijos ir Bilbao, o pasaulis šiuo metu laukia dar vieno. Žinomiausias jų yra įsikūręs Niujorke. Muziejuje eksponuojamos nuolatinės ir keičiamos kolekcijos. Nuolatinėje ekspozicijoje – ankstyvųjų modernistų, tokių, kaip Vasilijus Kandinskis ir vėlyvesnės kartos menininkų darbai. Muziejus taip pat eksponuoja XIX-XX a. garsenybių Vincento van Gogo ir Pablo Picasso darbus. Muziejus garsus ne tik kolekcijomis, bet ir išskirtine architektūra – projekto autorei architekto paprašius sukurti „dvasios šventovę“, pastatas dabar laikomas vienu išskirtiniausių XX amžiaus architektūros paminklų.

Spaudos apžvalga. Joje – LRT.lt portalo straipsnis „Klausimas, vertas milijono: ar dabar geras laikas pirkti būstą?“.

I dalies pabaiga. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau