Žinios. Čilėje nepaprastoji padėtis: dėl pakeltų viešojo transporto bilietų kainų, protestų riaušėse mirė mažiausiai 3 žmonės

Alytuje penktą parą gesinant gaisrą padangų perdirbimo įmonėje, ekstremali situacija šalies mastu nebus skelbiama. Taip nutarė Alytuje posėdžiavusi valstybinė komisija. Esą gaisras lokalizuotas. Į Alytų siunčiami ekspertai – įvertinsiantys, kaip gesinti toliau ir sumažinti taršą. Padidėjusi momentinė oro tarša vis dar fiksuojama dalyje miesto bei rajono, gyventojai toliau raginami kuo mažiau būti lauke, nevartoti šulinių vandens.

Po vakarykščių balsavimų Parlamente, Jungtinės Karalystės premjeras, Borisas Johnsonas padarė tai, ką įpareigojo parlamentarai – paprašė Europos Sąjungos dar trims mėnesiams atidėti „Brexitą“. Borisas Johnsonas nusiuntė prašymo laišką, tačiau jo nepasirašė. Premjeras nusiuntė ir kitą laišką, kuriame paaiškino, kad, jo manymu, „Brexito“ atidėjimas būtų klaida, iš kurios jokios naudos nebūtų nei Jungtinei Karalystei, nei Europos Sąjungai.

Lietuvoje vis nustatoma atvejų, kai ekologiškų ūkių produkcija užteršiama piktžoles naikinančiu glifosatu, kuris, dalies mokslininkų nuomone, didina tikimybę susirgti vėžiu. Todėl Vakarų Europos šalyse diskutuojama šį herbicidą drausti, toks siūlymas yra ir Lietuvos Seime, tačiau Žemės ūkio ministerija pasirinko kompromisą: pasirašyta deklaracija dėl saugaus glifosato naudojimo. Nors ūkininkai tikina, kad nesaugiai šią medžiagą naudojantys ūkininkai taip ir lieka nebaudžiami.

Protestai dėl pakeltų viešojo transporto bilietų kainų Čilėje pražudė jau mažiausiai 3 žmones. Smurtui šalyje besitęsiant tris dienas – prezidentas įvedė nepaprastąją padėtį.

Pociūnų aerodrome apie 13 valandą nukrito lėktuvas. Kaip skelbia „Baltic aviation“ – abu pilotai gyvi, vežami į ligoninę.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau