Žinios. Besikeičianti vėjo kryptis dūmus ir suodžius neša Alytaus miesto link, gyventojai raginami neiti į lauką

Alytuje vis dar gesinamas ``````22gaisras23``````, kilęs padangų perdirbimo įmonėjedėl griuvusių stogo konstrukcijų ugniagesiams sunkiai sekasi pasiekti smilkstančias padangas. Dūmuose paskendusios aplinkinės rajono gyvenvietės, gyventojams siūloma bent savaitgalį išvykti namų, policija apie susidariusią padėtį informuoja vienišus asmenis . Baiminamasi, kad pasisukus vėjo krypčiai, dūmai ir suodžiai gali leistis ir į miestą. Miesto vadovai mobiliųjų oro taršos laboratorijų prašo Lenkijos.

``````134Jungtinės Karalystės parlamentas135`````` šiandien nebalsuos dėl premjero Boriso Johnsono su Briuseliu suderėto susitarimo. Johnsono planus užsitikrinti įstatymų leidėjų paramą, sujaukė buvusio konservatoriaus pataisa, pagal kurią sprendimas dėlBrexitosusitarimo parlamente būtų atidėtas iki tol, kol būtų priimti visi su dokumentu susiję įstatymai. Dabar premjeras turėtų prašyti Europos SąjungosBrexitąnukelti, bet Johnsonas atkerta to nedarysiąs.

Prezidentas ``````242Gitanas Nausėda243`````` tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje. „``````254Vilmorus255``````“ ``````256apklausos257`````` duomenimisNausėdą palaiko daugiau nei ```268269``` proc. apklaustųjų. Antroje vietojemaždaug pusės apklaustųjų palaikymą turintis premjeras ``````290Saulius Skvernelis291``````. Į trečią vietą pakilo užsienio reikalų ministras ``````306Linas Linkevičius307``````, palaiko kiek mažiau nei pusė apklaustųjų.

Apklausų duomenimis, gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais-gelbėtojais. Šie sako, kad palankumas gali greitai išgaruoti, mat stinga lėšų ne vien sovietmečio technikai pakeisti, bet ir nestatutinių ugniagesių atlyginimams. Jau po kelių savaičių jie žada rengti protestus, o vėliauir streikus.

Gauti išmoką vaiko auginimą ``````410seneliai411`````` gali daugiau nei metusšiemet tokios išmokos papildė beveik tūkstančio senelių pinigines. Dalis ekspertų sako, kad taip valdžia skatina vyresnio amžiaus žmones pasitraukti darbo rinkos, nes išmokas gali gauti tik neseniai dirbę ``````478seneliai479``````. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pabrėžia, kad svarbu sukurti galimybę vaiko auginimu rūpintis visai šeimai.

Turkijos ir Sirijos pasienyjeįtempta padėtis. Po Ankaroje sutartų paliaubų, Sirijos pasienyje, pasak stebėtojų, šiandien ramu, pabūklai nutilę. Bet ``````548Turkija549`````` ir Kurdų lyderiai vienas kitą kaltina pažeidinėjant paliaubų susitarimą.

Šiaurės Makedonija ruošiasi pirmalaikiams rinkimams. Šiaurės Makedonijos vyriausybė žada surengti pirmalaikius rinkimus, Europos Sąjungos viršūnėms nesugebėjus susitarti dėl galimybės šaliai prisijungti prie bendrijos.

Britų kompanija gaminanti itin veiksmingus ir gana nebrangius bioninius rankos protezus jau pradėjo prekiauti tokiais, net ir vaikams skirtais aparatais ir Jungtinėse valstijose. Ten panašaus lygio bioniniai protezai kainuoja tiek, kiek prabangus automobilis.

``````680Sportas681``````. ``````682Orai683``````. Ved. ``````686Eglė Bučelytė687``````.