Žinios. Besikeičianti vėjo kryptis dūmus ir suodžius neša Alytaus miesto link, gyventojai raginami neiti į lauką

Alytuje vis dar gesinamas gaisras, kilęs padangų perdirbimo įmonėje – dėl griuvusių stogo konstrukcijų ugniagesiams sunkiai sekasi pasiekti smilkstančias padangas. Dūmuose paskendusios aplinkinės rajono gyvenvietės, gyventojams siūloma bent savaitgalį išvykti iš namų, policija apie susidariusią padėtį informuoja vienišus asmenis . Baiminamasi, kad pasisukus vėjo krypčiai, dūmai ir suodžiai gali leistis ir į miestą. Miesto vadovai mobiliųjų oro taršos laboratorijų prašo iš Lenkijos.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiandien nebalsuos dėl premjero Boriso Johnsono su Briuseliu suderėto susitarimo. Johnsono planus užsitikrinti įstatymų leidėjų paramą, sujaukė buvusio konservatoriaus pataisa, pagal kurią sprendimas dėl „Brexito“ susitarimo parlamente būtų atidėtas iki tol, kol būtų priimti visi su dokumentu susiję įstatymai. Dabar premjeras turėtų prašyti Europos Sąjungos „Brexitą“ nukelti, bet Johnsonas atkerta to nedarysiąs.

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje. „Vilmorus“ apklausos duomenimis – Nausėdą palaiko daugiau nei 80 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – maždaug pusės apklaustųjų palaikymą turintis premjeras Saulius Skvernelis. Į trečią vietą pakilo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, jį palaiko kiek mažiau nei pusė apklaustųjų.

Apklausų duomenimis, gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais-gelbėtojais. Šie sako, kad palankumas gali greitai išgaruoti, mat stinga lėšų ne vien sovietmečio technikai pakeisti, bet ir nestatutinių ugniagesių atlyginimams. Jau po kelių savaičių jie žada rengti protestus, o vėliau – ir streikus.

Gauti išmoką už vaiko auginimą seneliai gali daugiau nei metus – šiemet tokios išmokos papildė beveik tūkstančio senelių pinigines. Dalis ekspertų sako, kad taip valdžia skatina vyresnio amžiaus žmones pasitraukti iš darbo rinkos, nes išmokas gali gauti tik neseniai dirbę seneliai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pabrėžia, kad svarbu sukurti galimybę vaiko auginimu rūpintis visai šeimai.

Turkijos ir Sirijos pasienyje – įtempta padėtis. Po Ankaroje sutartų paliaubų, Sirijos pasienyje, pasak stebėtojų, šiandien ramu, pabūklai nutilę. Bet Turkija ir Kurdų lyderiai vienas kitą kaltina pažeidinėjant paliaubų susitarimą.

Šiaurės Makedonija ruošiasi pirmalaikiams rinkimams. Šiaurės Makedonijos vyriausybė žada surengti pirmalaikius rinkimus, Europos Sąjungos viršūnėms nesugebėjus susitarti dėl galimybės šaliai prisijungti prie bendrijos.

Britų kompanija gaminanti itin veiksmingus ir gana nebrangius bioninius rankos protezus jau pradėjo prekiauti tokiais, net ir vaikams skirtais aparatais ir Jungtinėse valstijose. Ten panašaus lygio bioniniai protezai kainuoja tiek, kiek prabangus automobilis.

Sportas. Orai. Ved. Eglė Bučelytė.