„Labas rytas, Lietuva!“ I d. „Kamanių šilelis“: geriau kurti kartu, o ne po vieną

Spalio 19-oji, šeštadienis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda šiandien pristato:

Tokį saulėtą ir saulėtą rytą šiandien pagyvina ir muzikinė grupė „Kamanių šilelis“. Išgirsite gerklinį dainavimą ir Manto Zemlecko „reivą“ solo dambreliu.

Šį rytą Jovita Vitkauskė, kaip ir įprastai šeštadieniais, turi vedėją-kompanjoną. Šiandien, tai LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ vedėjas – Julijus Grickevičius. Apie kultūrą, meną, kasdienybę, Julijaus pomėgius ir kelią į televiziją – studijos pokalbyje.

„Savaitgalio rekomendacijos“: tęsiasi rekomendacijų ciklas, kai įvairūs Lietuvos žmonės rekomenduoja ką paskaityti, pasižiūrėti ar aplankyti. Šio ryto reportaže – muzikos grupės „Golden Parazyth“ narys – Giedrius Širka rekomenduoja dainą, knygą ir kino filmą. Pasižiūrėkite jo mėgstamiausius kūrinius.

Pirmoji laidos viešnia – keliautoja, žurnalistė – Justina Vaitkevičiūtė, kuri savanoriavo Indonezijoje, Borneo saloje ir gelbėjo orangutanus ir šiandien pristatys, kodėl mums svarbi palmių aliejaus problema.

Tiesioginis tiltas su Audra Avižiūte, kuri šiuo metu VU universiteto botanikos sode domisi, ką daryti, kad augalai tinkamai peržiemotų ir kitais metais vėl lepintų derliumi bei gausia augmenija.

Dar vienas pokalbis studijoje ir dabar ant minkštasuolio grupė „Kamanių šilelis“. Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas pristato savo artėjančius koncertus ir veiklą, o taip pat dalijasi patirtimis, kurios juos įkvepia tolimesnei kūrybai.

Rubrikoje „Margas pasaulis“ – burbulinės arbatos paroda. Burbulinės arbatos mėgėjai gali džiaugtis išsipildžiusia svajone. Singapūre atidaryta parodų erdvė, skirta šiam saldžiam gėrimui. Violetinių plastikinių rutuliukų baseinas, ryškios spalvos ir tuntas blizgučių – čia galima rasti ne vieną vietą naujai asmenukei.

„Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ – vaizdi ir įdomi knyga vaikams, apie paslapčių kupiną Lietuvos sostinę. Studijoje vieši knygos iliustratorė Lina Itagaki bei istorikė ir knygos autorė Nelė Kostinienė.

Studijoje dar viena viešnia – Eglė Bertašienė, renginio „Paskui nosį“ iniciatorė, kuri plačiau pristato renginio konceptą ir supažindina su magišku ir mažai kam atrastu – kvepalų kūrimo pasauliu.

O koks rytas be gardaus deserto? Veganiško tinginio receptą šiandien pristato tinklaraščio „Saldūs miškai“ autoriai Andželika ir Audrius Teresiai.

Įdomybės iš pasaulio: Rytinė Grenlandijos dalis, Kulusuko miestas. Čia akį traukia ledynai ir laukinė gamta. Tokiais vaizdais mėgsta gėrėtis ne tik vietos gyventojai, bet vis labiau šią vietovę atranda ir turistai. Augant žmonių susidomėjimui, vietiniai baiminasi, kad gausus jų srautas gali pakenkti išskirtinei Grenlandijos gamtai.

I-osios dalies pabaiga. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau