Žinios. Aštuonmetė su bioninės rankos protezu: smagiausias dalykas – išmokau važiuoti dviračiu

Alytaus Ekstremalių situacijų komisija šiandien vėl surengė posėdį dėl gaisro, padangų perdirbimo gamykloje. Vakar gaisras buvo lokalizuotas – ugnis suvaldyta ir nebeplinta, tačiau įvykio vietoje dar dirba kelios dešimtys ugniagesių. Gaisras 2 tūkst. kvadratinių metrų pastate Pramonės gatvėje, Alytuje, kilo trečiadienio naktį.

Šiandien lygiai šimtas dienų, kai Valstybei vadovauja prezidentas Gitanas Nausėda. Per šį laiką šalies vadovas aplankė artimiausias kaimynes ir partneres – Lenkiją, Latviją, Estiją, Vokietiją, vyko į Jungtinių tautų sesiją Niujorke, lankėsi Briuselyje, vetavo 4 seimo priimtus įstatymus ir pats pateikė keturis įstatymų pakeitimus – trimis iš jų pasiūlė didinti mokesčius, kad būtų galima pakelti pensijas, o vienu papildė socialinių įmonių įstatymą.

Šiandien Junginės karalystės Bendruomenių rūmai susirinks į neeilinį – šeštadieninį posėdį ir bandys patvirtinti „Brexito“ variantą, kurį Briuselyje suderėjo konservatorių premjeras Borisas Johnsonas.

Šiandien turėtų paaiškėti pirminiai Afganistano prezidentinių rinkimų rezultatai. Kaip jau tapo įprasta abu pagrindiniai pretendentai – dabartinis prezidentas Ashraf Ghani Ahmadzai ir dabartinis premjeras Abdullah Abdullah jau pasiskelbė laimėtojais. Taip buvo ir per ankstesnius rinkimus ir po ilgų ginčų amerikiečių pastangomis jie buvo priversti pasidalinti valdžia.

Britų kompanija gaminanti itin veiksmingus ir gana nebrangius bioninius rankos protezus jau pradėjo prekiauti tokiais, net ir vaikams skirtais aparatais ir Jungtinėse valstijose. Ten panašaus lygio bioniniai protezai kainuoja tiek, kiek prabangus automobilis.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau