Kultūros diena. Ginčas teisme – ar galima garsųjį Leonardo da Vinci piešinį „Vitruvijaus žmogus“ vežti į parodą Paryžiaus Luvre?

Šiandien „Kultūros dienoje“: „Stalo teatras“ švenčia penkioliktą gimtadienį. Kaune – išsipasakoti kviečia pirmasis Istorijų ir atminties festivalis. Šokio teatre Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokėjai pristato naują šokio spektaklį, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į patyčių temą. Spektaklis „Niekelis“ sukurtas pasitelkus Sigito Gedos poeziją ir Vytauto Kernagio muziką. Laidos viešnia – Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė. Pokalbis su ja apie Lietuvos žmogaus teisių centro 25 gimtadienį. Kitos interviu temos: kultūrinės programos, kurios susijusios su žmogaus teisėmis, ir ateities perspektyvos bei kultūrinė svarba kalbant apie žmogaus teises.

Užsienio kultūros naujienos: teisme teko spręsti ginčą – ar galima garsųjį Leonardo da Vinci piešinį „Vitruvijaus žmogus„vežti į parodą Paryžiaus Luvre. Į teismą kreipėsi organizacija, pasivadinusi „Mūsų Italija“, kuri tvirtina, kad neįkainojamas kūrinys labai trapus, jo negalima kilnoti iš vienos vietos į kitą. Bet Italijos teismas nusprendė, kad paroda Luvre labai svarbi, joje turi būti eksponuojamas ir „Vitruvijaus žmogus“.

Vedėja: Gerūta Griniūtė.